Tarihte yazının keşfedilmesi ve kullanılmasından beri yazı, en önemli iletişim araçlarının başında gelmiştir. Sadece günlük iletişim için bile çok büyük önemi olan yazının insanların duygu ve düşüncelerini aktarma, toplumsal haberleşme, tarihi kayıtlar, bilimsel miras aktarımı gibi bir çok konuda vazgeçilmez iletişim kaynağı olmuştur. Tarihte insan bu iletişim aracını yoğun duygu ve yaşamsal birikim ile bir sanat dalı, hatta sanat dallarını oluşturan temel yapı taşı haline getirmiştir.

Yaratıcı birisi olabilirsiniz, kafanızda müthiş hikayeler de olabilir, yaşadıklarınız belki de bir çok kişi için sürekleyici bir roman, ya da siz sözleriyle karşısındakinin gönlünü alan romantiksiniz. Evet bunlar çok güzel şeyler fakat nasıl derler; “söz uçar, yazı kalır”. Aklınızdaki hayalleri masanızdaki kağıda dökmek için İzmir Yazarlık Kursu, İzmir ’deki sanatseverlerin Balçova’daki buluşma noktası. İzmir ‘in her yerinden rahatlıkla gelip katılabileceğiniz kurslarımız ve yazarlık atölyelerimizi merak ediyorsanız, ücretsiz deneme derslerimize de katılabilirsiniz. Yazarlık kurs ücretleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz, iletişim için; 0507 95 96 333 numaralı telefon numaramızı arayabilirsiniz.

yazarlık-kursu-balçova

Yazarlık Kursu İzmir‘le yazsam roman olur diyenler için fırsat doğuyor. Siz de yazmak isteyenlerden ama nereden başlayacağı bilmeyenlerdenseniz, İzmir Yazarlık Kursu kapılarını sizler için aralıyor. Siz de ücretsiz yazarlık deneme derslerimize katılıp ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz, bunun için tek yapmanız gereken bizi aramak veya mail atmak!

Yazsam Roman Olur Diyenlere Yazarlık Kursu İzmir

Sanatın her dalında yazmanın büyük önemi vardır. Romanlardan tiyatrolara hatta müzikte bile. Bir şarkının sözleri de, edebi bir deneme de içinde yazarlık becerisi barındırır.

Hayaliniz ister bir roman yazarı yazmak olsun, isterse bir senarist olmak.  İnternette blog ve sözlüklerde daha etkili yazmak da istiyor olabilirsiniz ya da bir şair. Tüm bu yazım becerileri hakkında teknik ve sanatsal bilgi birikimini artıracağınız yer Espas Sanat. Yazarlık kursu İzmir adı altında açılan bu eğitimler aslında tüm bu alanları içinde barındıran bir eğitim bütünü.

Espas Sanat’ta konusunda uzman eğitmen arkadaşlarımızla ile, kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda yer alan yazarlık kurslarımıza gelebilirsiniz. Burada yapılan toplu etüt çalışmalarına katılabilirsiniz. Her zaman için yeni bir yazarın sorunudur yazdıklarını tarafsız yorumlayacak birini bulmak, siz burada yazdıklarınıza hem deneyimli eğitmenlerimizden tarafsız bir yorum alabilir hem de yazdıklarınızı buradaki sanatsever insanlarla paylaşabilirsiniz.

Yazacak sayısız konu olduğu için, yazarlığın türleri de sonsuzdur. Her ne kadar roman, şiir, makale, köşe yazısı gibi yazı türleri olsa da, yazmak özgürlük ve kalem de özgürlüğün anahtarıdır. Biz gene de Espas Sanat Yazarlık Kursu sayfasında bu belli başlı yazım türlerine yer vermek istedik.

Yazarlık Kursunun İzmir’deki Adreslerinden; Espas Sanat

Yazının tarihi yaklaşık olarak 6000 yıl kadar öncesine dayanır. Zamanla her uygarlık kendi dilini aktarmak için kendi yazı dilini oluşturmuş ve fikirlerini yazılar ile saklamayı öğrenmiştir. Yazı o zamanda pek çok farklı amaçla kullanılmıştır. Bunların belki de en önemlisi yazının sanat için kullanılmış olmasıdır.

Yazarlık, fikirlerin ve duyguların belli tekniklerle ve tarzlarla yazı diliyle ifade edilmesi ve diğer insanlar okumaları için sunulmasıdır. Yazarlık kolay bir iş değildir. Pek çok tekniğin dâhil olduğu, sürekli yaratıcılık ve bütünlüğü yakalama çabasının işin içine girdiği bir çalışmadır. Ayrıca roman yazarlığı, metin yazarlığı, dramatik metin yazarlığı, şiir yazarlığı gibi pek çok türü vardır. Bunların her birinde farklı teknikler kullanılır.

Günümüzde de, geçmişte olduğu gibi, pek çok insan yazı yazmaya amatör veya profesyonel bir şekilde bir hobi halinde yürütmekte ve hatta iş hayatı için kullanmaktadır. Espas Sanat olarak, sizlere yazarlık kursu imkânını sunuyoruz.

Yazarlık kursunda profesyonel eğitmenlerden dersler alarak yazarlık yeteneklerinizi geliştirme şansını yakalayacaksınız. Pek çok farklı yazı tarzı için yazarlık derslerimiz bulunmaktadır. Bunlar; dramatik yazarlık kursu, yaratıcı yazarlık kursu, metin yazarlığı kursu, roman atölyesi, edebiyat atölyesi gibi dersleridir. Siz bunların arasından ilginizi çekenleri ve öğrenmek istediklerinizi seçebilirsiniz. Ardından yazarlık derslerine başlayarak tekniğinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Yazarlıkta kullanılacak tekniklere hakim olmak ve yaratıcılık ile bu tekniklerin birleştirilerek kendi tarzınızın oluşturulması en önemli noktadır. Bu yüzden bir eğitmen size çok şey katabilir. Öncelikle bu tekniklerin öğrenilmesinin en hızlı yolu bir eğitmenden ders almaktır. Zamanla bu tekniklere olan hakimiyetiniz artacak ve kendi tarzınızı oluşturabileceksiniz.

Ayrıca dil bilgisini ve kurallarını bilmek de çok önemlidir. Bu konuda yanlış alışkanlıklarınız varsa öncelikle bunlardan arındırılacak ve doğru bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz.

Bunların ötesinde çok fazla okuma yapmak da çok önemlidir. Bu okumalar sayesinde daha fazla detayı deneyimlemiş olacaksınız ve kendinizi geliştirebileceksiniz. Bu konuda sizin istekliliğiniz ve çabanız çok önemli. İyi bir yazar olabilmek için kendinizi geliştirmeye hevesli olmalısınız. Bu şekilde daha hızlı öğrenebilir ve gelişebilirsiniz. Eğitmenlerimiz bu konuda size her türlü yardımda bulunacak ve doğru yolları gösterecektir.

İzmir Yazarlık kursumuza katılmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaştan katılımcı rahatlıkla kursumuzu ziyaret ederek derslere başlayabilir. Deneme derslerimiz ücretsizdir. Yazarlık kursumuza gelip kendinizi deneyebilir ve emin olana kadar devam edebilirsiniz. Yazarlığı başaramayacağınızı ve yeteneğiniz olmadığını düşünmeyin. Bu konuda içinizde bir istek varsa ve yeterince çalışırsanız siz de yazar olabilirsiniz. Artık isteklerinizi ertelemeyin ve ücretsiz deneme dersine katılın.

İsteğinize göre Bire bir ve grup derslerimiz bulunmaktadır. Hangisi sizin için daha uygunsa onu seçebilirsiniz. Grup dersi seçmeniz halinde benzer seviyelerde ve aynı türleri seçmiş kişileri bir araya toplamaktayız. Böylece derslerde herhangi bir problem yaşanmasını engelliyoruz.

Yazarlık kursumuza katılarak çok daha iyi bir yazar haline gelebilirsiniz. İçinizdeki yazarlık isteğini tatmin edebilirsiniz. Yazarlığı bir hobi olarak sürdürebilir veya bir iş haline getirebilirsiniz. Kursumuz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle telefonla iletişime geçebilirsiniz. İstediğiniz zaman kursumuzu ziyaret ederek eğitmenlerimizle görüşüp sorularınızı sorabilirsiniz.