Karakteristik sesi ve şık görüntüsü ile saksafon çalmak oldukça zevklidir. Büyük orkestraların, bandoların, caz ve blues tarzın vazgeçilmez enstrümanıdır. Eğer bu karakteristik çalgıyı sizde çalmak istiyorsanız, İzmir sakfason kursu Espas Sanat’ta değerli eğitmenlerimiz ile saksafon eğitimine başlayabilirsiniz.

Ücretsiz saksafon deneme dersi alarak siz de İzmir Saksafon Kursu‘nun farkını yaşayabilirsiniz.

 • Hem duygusal hem hareketli, klasik müzik, caz, blues parçalarda popüler tarzlardaki birçok şarkıda duyduğumuz saksafon,dinlemesi ve çalması çok zevkli bir müzik aletidir.
 • Sizin de bu müzik aletini çalma gibi bir hayaliniz varsa Espas Sanat’a gelip İzmir Saksafon Dersine katılabilirsiniz. Üstelik bizimle ve saksafon ile tanışmak için ücretsiz deneme derslerimizde mevcut.
 • İzmir’in her noktasından ulaşabileceğiniz sanat yuvamıza gelip buradaki sıcak insanlarla sosyal bir ortam yakalayabilir, ders almasanız bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

saksafon-kursu-balçova

Saksafon Kursu İzmir ‘de Tenor Saksafon ve Alto Saksafon Kursu

 • Ruhun gıdası olan müzik binlerce yıldır insanlığın duygu ve düşüncelerine tercüman olmaktadır.
 • Kendimizi anlatmak, çevremizde ve doğamızda gördüklerimizi yansıtmak için kullandığımız müzik için binlerce farklı müzik aleti üretilmiştir.
 • Bunlarının hepsinin kendine has özellikleri ve karakteristikleri vardır.
 • Günümüze yakın zamanlarda üretilen bir çalgıda saksafondur.
 • 19. yüzyılın ortaların da Adolphe Sax tarafından üretilen bu enstrüman o günden beri kullanılmakta ve dinleyenleri etkilemektedir.
 • Klasik müzik orkestralarında, etnik müziklerde ve pop müzikte çokça kullanılmaktadır. Ancak en çok kullanıldığı ve saksafonsuz düşünülemeyecek bir müzik türü de caz müziktir.

Herkes saksafon çalabilir mi ?

Üflemeli bir müzik aleti olan saksafonu çalmak sabır ve disiplinli çalışma ister. Bunlar olmadan, istediğiniz kadar yetenekli olduğunuzu düşünün, başarılı olmanız çok zordur. Pek çok insan saksafonun sesinden etkilenip saksafona başlamaya niyetlenmektedir. Ardından başlayıp kendince kendilerini geliştirmeye çalışmaktadır.

Kişi tek başına çalışarak da kendini geliştirebilir ancak bu süreçte bazı yanlış alışkanlıklar edinerek ileri seviyelerde tıkanabilmektedir. Bu gibi sorunların olmaması için profesyonel saksafon eğitimi almak çok önemlidir. Ayrıca profesyonel bir saksafon eğitimi ile çok daha hızlı bir gelişme gösterilecektir ve teknik bilgiler daha başarılı bir şekilde kullanılabilecektir.

İzmir Balçova saksafon kursu olarak, bu konuda profesyonel eğitmenlerimiz ile eğitim vermekteyiz. Seviyenize göre teknik bilgiler, egzersizler, parça çalışmaları ve müzik teorisi eğitimi ile sizi eğitiyoruz. Nefes çalışmaları ve el-nefes koordinasyonu egzersizleriyle sizleri daha başarılı saksafoncular haline getiriyoruz.

Saksafon Kursu İzmir; Evinize En Yakın Sanat Merkezi

Saksafon Kursu

Saksafon Kursu

Şimdi biraz saksafondan bahsedelim;

 • Üflemeli bir çalgı olan saksafon için genellikle pirinç kullanılır.
 • Enstrüman s şeklindedir ve iki elinde erişebileceği tuşları vardır.
 • Ağızlık vasıtasıyla nefes üflenir.
 • Saksafonun pek çok çeşidi vardır. Kontrbas, bas, bariton, tenor, C-ezgi, alto, F mezzo-soprano, soprano, C soprano, sopranino saksofon en yaygın saksafon çeşitleridir.
 • Bunlar nota aralıklarına göre belirlenir. Saksafon alacaksanız bu çeşit arasından hangisini seçeceğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Eğitmenlerimizle konuşarak bu konuda yardım isteyebilirsiniz.
 • Tarzınıza ve tekniğinize göre eğitmenlerimiz size en doğru tercihi gösterecektir.Başlangıç için çok pahalı bir saksafon almanıza gerek yoktur. Orta fiyat aralığında bir saksafon tercih etmenizi öneririz. Daha sonra ileri seviyede bir şey alabilirsiniz.

Saksafon kursu hakkında merak edilenler

Bu etkileyici sese sahip enstrümanı çalmak istiyorsanız, yapmanız gereken disiplinli bir şekilde çalışacağınızdan emin olmak.

 • Eğer istekliyseniz, eğitmenlerimizin de yardımıyla hızla gelişim gösterebilirsiniz.Zamanla tekniğinizin giderek iyileştiğini göreceksiniz. Daha fazla bilgi için telefonla bize ulaşabilirsiniz. Aklınızdaki soruları sormak için bizi ziyaret etmekten çekinmeyin. Unutmayın, denemeden bilemezsiniz. Saksafon kursumuza gelerek ücretsiz deneme derslerimize katılın ve yeteneklerinizi keşfedin.

Kesinlikle saksafon dersine başlamadan önce başaramayacağınızı düşünmeyin. Denemeden bunu bilmeniz mümkün değil. Düzenli bir çalışmayla kendinizi geliştireceğiniz şüphesizdir. Ayrıca ücretsiz deneme derslerimize katılarak kendinizi deneyebilirsiniz. Denemeden bilemezsiniz.

Saksafon kursumuz sadece başlangıç seviyesi için değildir. İleri seviyeler için de eğitim vermekteyiz. Kendinizi ve tekniğinizi daha da geliştirmek için kursumuza gelebilirsiniz.

 • Saksafon Çalmak Zor Mudur?

–  Doğru üfleme tekniklerini bir kez kavradıktan sonra saksafon çalmak çok kolay ve eğlencelidir. En kısa sürede notaların yerlerini öğrenir ve şarkılar çalmaya başlarsınız.

 • Saksafon Çalmak için Bir Yaş Sınırı Var mıdır?

–  Saksafon çalabilmek için saksafona hakim olmanız yeterdir. Fiziksel özellikleriniz saksafonu tutmak ve parmaklarınızla nota tuşlarına dokunmak için yeterli ise saksafon çalabilirsiniz.

 • Saksafon nasıl seçilir?

Bir çok saksafon türü vardır. Bunlar arasında ki temel fark oktavdır. Yapacağınız müzik türüne bağlı olarak saksafonunuzu tercih edebilirsiniz.

 • Saksafon Kurs ücretleri Ne Kadardır?

–  Balçova başta olmak üzere Urla, Seferihisar, Güzelbahçe, Narlıdere, İnciraltı, Fahrettin Altay, Üçkuyular, Güzelyalı, Göztepe, Hatay, Konak, Karabağlar, Yeşilyurt ve İzmir’in her yerinden rahatça gelebileceğiniz sanat merkezimizde sıcak bir ortam sizi bekliyor. Kurs ücretimizi merak ediyorsanız 0507 95 96 333 numaralı telefondan bizi arayabilir, ücretsiz deneme dersi randevusu alabilirsiniz.