Dünya’nın en güzel müzik aletlerinden biri olan piyanoyu çalmak artık kimse için hayal değil. Sanat merkezimize gelen müzikseverler piyano kursumuzda bu müzik aletini çalmanın keyfine, alanında uzman öğretmenlerimiz sayesinde kısa sürede varacak. Piyano çalmak isteyenler, bize katılın ve hem uygun fiyatlı hem de öğrenme garantili Piyano Kursu İzmir Balçova ile hayatınıza renk katın!

Bu yazımız kapsamında ;

 • Piyano kursu içeriklerine,
 • Piyano kursu hakkında sık sorulan sorulara,
 • Piyano satın alma konusunda Espas Sanat‘ın sizlere sağladığı olanaklara,
 • Piyano hakkında genel bilgiye sahip olmuş olacaksınız.

Piyano Kursu İzmir İle Hayallerinize Bir Adım Atın!

piyano-kursu-balçova

 • Piyano Kursu İzmir ile kısa sürede eğlenerek piyano çalmayı öğrenebilirsiniz. Piyano çalmayı öğrenmek için bir yaş sınırı bulunmuyor. Uygun fiyatlı piyano dersleriyle piyano kursu İzmir herkesin piyano çalması için çalışıyor.
 • Ücretsiz piyano deneme derslerimiz sizi bekliyor. Ben yapamam demeyin! Ücretsiz deneme derslerimiz ile öğretmenlerimiz ile tanışabilir ve derslerin nasıl işlendiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Her yaştan insana bu enstrümanla tanıştırmayı istiyoruz. Gelin ve kursumuza katılın.
 • Piyano fiyatları sizi korkutmasın. Her zaman kursumuza gelip etüt olanaklarından faydalanabilir ve kendinizi ders saatleri dışında geliştirebilirsiniz.

Piyanonun beyin gelişimine etkisi

 • Piyano çocukların beyninin iki lobunu da kullanmasını sağlar.
 • El ve göz koordinasyonunu geliştirir, konsantrasyonun artmasında etkilidir.
 • Hafızayı kuvvetlendirir.
 • Ayrıca uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre, piyano çalmaya küçük yaşta başlayan çocukların zihinsel olarak gelişimi de pozitif yani oldukça olumlu yönde etkilenmektedir.
 • Piyano çalmanın faydaları bilim insanlarında kanıtlanmış bir durumdur. Beyin gelişimini bu kadar olumlu etkileyen bir enstrüman olan piyano çalmanın zararı kesinlikle yoktur.

Piyano Kursu İzmir’le Siyah Beyaz Tuşların Dünyasına Yolculuk

Piyano Kursu tam donanımlı sınıflarda özel ders olarak verilmektedir. Piyano dersi için yaş tanımı yoktur. Ufak gelecekten şimdiki yetişkinlere kadar kimse bu ders için geç kalmış değildir.

Tamamı piyano alanında profesyonel, konservatuar eğitimli öğretmenlerimiz tarafından verilen piyano derslerimizde kişiye özel olarak hazırladığımız piyano kurs programları sayesinde öğrenciyi en kısa sürede yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.


İnsanoğlu binlerce yıldır müzik üretmektedir. Müzik anlayışları doğal olarak sürekli değişmiştir ancak müziğe olan ihtiyacımız ve müzikten aldığımız haz sabit kalmıştır.

Günümüz müziği teknolojinin de gelişmesiyle çok farklı bir boyuta taşınmıştır ve pek çok yeni müzik aleti üretilmiştir. Buna rağmen modern müzikte bazı asırlık müzik aletlerini hala kullanıyoruz. Örneğin piyano bunlardan birisidir.

Bu müzik aleti harika tınısı ve çok karmaşık dizilerin bir kişi tarafından üretilmesine müsait olması sebebiyle günümüzde de çok kullanılan müzik aletlerindendir.  Yüzyıllarca çok sevilen, dinlenmesi insana ayrı bir zevk veren bir müzik aleti olarak bilinmektedir. Piyanonun, günümüzde de bu popülerliği devam etmektedir. Bir piyano başında pek çok müzisyen nice besteler yapmıştır.

Piyano Kursu

Piyano Kursu

 • Piyano çalmak, her müzik aleti gibi sabır gerektiren bir iştir.
 • Disiplinli bir çalışma gerektirir.
 • Sürekli olarak yapılması gereken egzersizler vardır.
 • Sağ ve sol el arası koordinasyon gerektirir. Bunu gerektiren pek çok müzik aleti vardır ancak piyanoda her iki elin görevi de karmaşıktır.
 • Örneğin gitarda bir el perdeleri kontrol ederken diğer el tellere vurur. Yani sağ elin görevi göreceli olarak daha kolaydır (solaklar için sol elin görevi).
 • Sonuç olarak akılda kalması gereken şey piyano çalmak için sürekli olarak çalışmalısınız.

İsteğiniz varsa ama beceremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu fikirleri kafanızdan kovun çünkü çalışırsanız başaramamanız için hiçbir sebep yoktur.

Ancak başladığınız vakit profesyonel bir eğitim almayı kesinlikle düşünmelisiniz. İzmir Balçova Piyano Kursu olarak, bu konuda ileri seviyede bir eğitim veriyoruz.

Yeteneklerinizi keşfetmeniz ve kendinizi geliştirebilmeniz için en uygun pratikleri ve çalışmaları size gösteriyoruz. Bu şekilde gelişiminize yardımcı oluyoruz. Ayrıca nota bilginizi ve müzik teorileri için bilginizi de geliştiriyor ve daha başarılı müzisyenler olabilmeniz adına bir temel oluşturuyoruz.
İzmir’de piyano kursu almaya başlamayı düşünüyorsanız, kafanızda pek çok soru olabilir. Hiç çekinmeden piyano kursumuza gelip, bunları bizimle konuşabilirsiniz.

Örneğin çoğu kişi yaşlarını dert ediyor. Artık yaşım geçti bu yaştan sonra öğrenebileceğimden emin değilim diyorlar.

Bir çocuğun öğrenme kalitesi bir yetişkininkinden daha iyi olabilir. Bu zaten her müzik aletinde geçerlidir. Ancak bu bir yetişkinin müzik aleti çalamayacağı anlamına gelmez. Eğer disiplinli bir şekilde çalışırsanız, çok başarılı olabilirsiniz.

Bir diğer sık sorulan soru ise: Piyano çalmak istiyorum ama alacak durumum yok ya da evime koymam mümkün değil. Kursumuzda dersin yanında piyano ile sınırsız çalışma imkânı sunuyoruz. Yani derslerden sonra piyano ile pratik yapabiliyorsunuz. Bu yüzden bu sıkıntınızdan dolayı piyanoya başlamıyorsanız, artık bunu dert etmeyin. Piyano kursumuza gelerek kendinizi geliştirebilir ve sonrasında evinizde bir piyano istemeniz halinde bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Yüzyıllardır çalınan, harika müzik aleti piyanoya başlamayı veya kendinizi daha da geliştirmeyi düşünüyorsanız, piyano kursumuza gelerek yardım alabilir ve yeteneklerinizi daha hızlı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Merak etmeyin hepimizde yetenek var, önemli olan gerekli çalışmalarla onları ortaya çıkarmaktır. Sadece İzmir piyano dersine başlamak için değil kafanızdaki soruları sormak için de kursumuzu ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın hepinizin evinde piyano olmadığını biliyoruz. Bu yüzden kursumuzdaki piyanoyu kullanarak pratik yapmanız serbest. Son olarak, asla yapamayacağınızı düşünmeyin, kesinlikle yapacakmışcasına çalışın.

Piyano hakkında sık sorulan sorular

 • Evde piyanom yok ne yapabilirim?

Evde piyanonuz yok ve çalışmanız sorunsa, istediğiniz zaman sanat merkezimize gelerek sanat merkezimizdeki piyanolarda çalışma yapabilirsiniz. İstediğiniz saatleri belirterek size uygun şekilde sanat merkezimizde piyano çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kaç Yaş piyano çalmak için uygun ?

Çocuk gelişimde piyanonun faydası büyüktür. 5 yaştan itibaren her çocuk piyano dersine başlayabilir. Ama bu derse istekle başlamak küçük yaşlarda daha yararlıdır. Çünkü erken yaşta olan çocukların dersten  sıkılma ihtimalleri mevcuttur.

 • Başlangıç piyano fiyatları nelerdir ?

–  Piyano fiyatları sizin bütçenize göre değişiklik göstermektedir. Espas Sanat olarak anlaşmalı olduğumuz müzik marketlerden sizler adına daha uygun fiyatlarla enstrümanınızı temin edebiliyoruz.

 • Piyanom yok kursa katılmam bana bir fayda sağlar mı ?

–  Piyano çalmayı öğrenmek için piyano almanıza gerek yok. Kursumuzda bulunan enstrümanları etüt zamanlarında dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Piyano Etkinlikleri

Piyano kursiyerlerimiz isterlerse, bateri, keman gitar veya şan öğrencilerimizle beraber grup çalışmaları yapabilmektedir ve böylelikle çalışmalarına hem sosyallik hem de eğlence katmaktadırlar. Ayrıca isterlerse düzenlenen organizasyonlarda da yer alabilmektedirler.

Piyano Kursu ‘nun Merkezi Konumuyla İzmir’de Kolay Ulaşım

Espas Sanat Merkezi Balçova semtinin en merkezi bölgesinde bulunmaktadır. Agora Alışveriş Merkezi’nin birkaç adım ötesinde olan sanat merkezimize İzmir’in çoğu semtinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 • . Piyano kursu İzmir Balçova’da deneyimli eğitmenlerimiz ile tanışıp keyifli, eğlenceli ve sanat dolu saatler geçirebilirsiniz. Balçova başta olmak üzere Urla, Seferihisar, Güzelbahçe, Narlıdere, İnciraltı, Fahrettin Altay, Güzelyalı, Göztepe, Hatay, Konak, Karabağlar, Yeşilyurt ve İzmir’in her yerinden rahatça gelebileceğiniz sanat merkezimizde sıcak bir ortam sizi bekliyor. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin; 0507 95 96 333

Piyano Kursu Balçova