Espas Sanat Blog

Sanatsal Paylaşımlar ve Haberler

Müzik Aleti Çalan 5 Futbolcu

Müzik ruhun gıdasıdır derler. Bir enstrüman çalmak, bir spor dalıyla ilgilenmek ya da herhangi bir hobiye sahip olmak elbette çok önemlidir. Hayatta önemli şeyler başarmış birçok insan çok yönlü olmasıyla anılır. Biz de İzmir Müzik Kursu olarak bugünkü yazımızda sizlere futbolla ünlenmiş fakat çok yönlülüğü sayesinde müziğe de merak salmış 5 Futbolcudan bahsetmek istedik.

1. Ozan Tufan

ozan-tufan-gitar

Listemizdeki ilk isim Milli takımımızın başarılı orta saha oyuncusu Ozan Tufan. Geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda gitar çalmayı sevdiğinden bahseden genç oyuncu aynı zamanda hobi olarak  bateri de çalıyor.

2. Peter Cech

peter-cech-davul

Dünyanın en iyi kalecilerinden biri olarak kabul edilen Peter Cech, Bateri çalma konusunda da gayet yetenekli. Birçok şarkının bateri coverını yapan ünlü file bekçisi, aktif olarak davul çalmaya devam ediyor.

3. Slaven Bilic

slaven-bilic-gitar

Beşiktaş’ın eski çalıştırıcısı Slaven Bilic, Elektro gitara olan ilgisiyle dikkat çekiyor. Öyle ki, Beşiktaş taraftarlarının çok sevdiği teknik adama eski takımının taraftarları tarafından siyah-beyaz bir elektro gitar hediye edilmişliği bile var.

4. Tomas Rosicky

tomas-rosicky-gitar

Çek Cumhuriyeti asıllı orta saha oyuncusu Tomas Rosicky de aslında başarılı bir gitarist. 2011 yılında kendi ülkesinden Tri Sestry isimli rock grubuyla sahne performansı sergileyen Rosicky de aktif olarak elektro gitar çalmaya devam ediyor.

5. Sergio Ramos

sergio-ramos-gitar

Bu kadar müzisyen futbolcunun arasında, Gitarın başkenti İspanya’dan bir futbolcu olmaması düşünülemezdi. İspanya Milli Takımı ve Real Madrid’in tecrübeli defans oyuncusu Sergio Ramos da gitar yeteneğiyle biliniyor.

 

İzmir Müzik Kursu olarak bu yazımızda Gitar Eğitimi ya da Gitar Fiyatları konuları yerine Futbol dışında Müzik ile de yakından ilgilenen futbolculardan bahsettik. Siz de yorucu iş ya da okul rutininizden sıkılıp yeni bir hobi arayışındaysanız Sanat Merkezimize bekleriz.

İletişim

Bizi çekinmeden arayıp bilgi alabilirsiniz!

Balçova, İzmir

info@espassanat.com
0507 133 95 10