Bazen ünlü bir orkestranın konserinde, bazen de bir sokak başında duyarız bu eşsiz çalgının güzel sesini. Hem batıda hem de doğuda birçok insan için önemlidir yeri klarnetin. Siz de bu güzel sesli müzik aleti ile ilgileniyorsanız ve İzmir’de klarnet kursu arıyorsanız adresiniz Espas Sanat.

klarnet-kursu-balçova

Sadece dinlemeyi bir kenarı bırakıp siz de klarnet çalmayı öğrenmek istiyorsanız, hiç geç kalmadınız, bu işin yaşı yok! Uygun fiyatlı klarnet kursları için Klarnet Kursu İzmir‘den ücretsiz deneme dersi alabilirsiniz. Ayrıca klarnet satın almak isteyenler İzmir Klarnet Kursu aracılığıyla uygun fiyatlı ve kalite bir klarnet de satın alabilirsinz. Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz deneme dersi için bize telefon ve mail yoluyla ulaşabilirsiniz; 0532 577 17 24

Klarnet kursu İzmir Balçova’da sizlerin hizmetinde. Eşsiz sesiyle müziğimizde büyük bir yer edinmiş klarneti öğrenmek istiyorsanız gelin ve bize katılın.Hocalarımızın eşliğinde İzmir ‘de klarnet dersini sanat evimizde sizlere sağlıyoruz. Uygun klarnet kursu fiyatlarımız ile sizleri kursumuza bekliyoruz. Narlıdere, İnciraltı, Gaziemir Hatay gibi çevre semtlerden kolaylıkla kursumuza ulaşabilirsiniz. Öğrenmekten çekinmeyin ve keyifle eğlenceli derslerimize katılın .Sizde bu muhteşem enstrümanı çalmayı öğrenin.

Klarnet Kursu İzmir‘le Sol Klarnet ve Si Bemol Klarnet Kursu

Klarnet Çalmak Zor Mudur?
Klarnet çalmak zor bir iş değildir ve profesyonel hocalarımızla dersler daha eğlenceli hale gelmektedir.

Klarnet Kursuna Nasıl Başlanır?
Klarnet kursunda temel müzik eğitiminden sonra üfleme ve tutuş tekniklerine geçilir. Bu teknikler tam olarak oturduktan sonra klarnetinizden yavaş yavaş ezgiler çıkarmaya başlarsınız.

Klarnet Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Öncelikle bir çok klarnet türü olduğunu hatırlayalım. Bu klarnet türlerinden hanginizi almanız gerektiği ise en başta yapmak istediğiniz müzik türü ile alakalı. Örneğin Türk müziğinde en çok kullanılan klarnet sol klarnettir. Batı müziği çalan sanatçıların tercihleri ise genel olarak si bemol klarnettir.

Klarnet Kurs Fiyatları Çok Pahalı Mıdır?
Fiyatlarımız her bütçeye uygundur. Fiyatlarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilir, mail atabilir yada ziyaret edebilirsiniz.

İzmir’in Her Yerine Yakın Bir Klarnet Kursu

Müzik binlerce yıldır insan ruhunu beslemektedir. Ondan tanımlamakta zorlandığımız bir haz alırız. Duygu ve düşüncelerimizle onunla yansıtırız. Bir bakıma, müzik insan ruhunun aynasıdır. Müzikten hepimiz zevk duyarız. Fakat bir enstrüman çalan kişi çok daha büyük bir haz duyacaktır. Çünkü o aynı zamanda müziği elleriyle üretmektedir. Bir enstrüman çalmak, herkesin edinmesi gereken bir alışkanlık ve yaşam tarzıdır. Çünkü müzik kişinin estetik anlayışını değiştirerek hayatını da etkiler. Müzik binlerce yıldır pek çok farklı enstrüman ile yapılagelmiştir.  Bunların hepsi farklı karakteristiğe sahiptir. Klarnet de bu enstrümanlardan biridir. Tarihi 18. yüzyıla dayanan bu enstrüman o zamandan beri insanları etkilemektedir. O dönemde orkestralarda kullanılan bu çalgı zamanla başka türlerde de kullanılmaya başlamıştır. Bizim kültürümüzde de geniş bir yer bulmuştur.

Bir nefesli saz olan klarnet, ustalık gerektiren ve sabırla çalışılarak öğrenilecek bir enstrümandır (her enstrüman gibi). Disiplinli bir çalışmayla ve teknik bilgiler edinilerek gelişme kaydedilebilir.

İzmir Balçova klarnet kursu olarak, klarnet eğitimi imkanını sizlere sunuyoruz. Klarnet için bilmeniz gereken ve çalışmanız gereken her şeyi kullanarak gelişiminize katkıda bulunuyoruz. Müzik teorisi, nefes çalışmaları, el-nefes koordinasyonu, gelişme düzeyinizde parça çalışmaları ve egzersizler ile tekniğinizi geliştiriyoruz.

Öncesinde hiçbir enstrüman çalmadıysanız ve başaramayacağınızı düşünüyorsanız, kesinlikle endişelenmeyin. Klarnet kursumuz için önceden bir bilgiye sahip olmanız gerekmiyor. Düzenli çalışarak ve istekli olarak kesinlikle klarnet çalmayı başarabilirsiniz. Nota bilgisine veya müzik teorisine hakim olmanıza da gerek yok. Bunları klarnet kursumuzda öğreneceksiniz. Yine de emin değilseniz, ücretsiz deneme derslerimize katılarak kendinizi deneyebilirsiniz ve isterseniz devam edebilirsiniz.

Klarnet kursumuza katılmak için klarnet sahibi olmanıza gerek yok. Klarnet kursumuzdaki klarnetleri kullanabilirsiniz. Ayrıca klarnet dersi dışında da pratik yapabilirsiniz. Gördüğünüz gibi hiçbir şey harcamadan kendinizi deneyebilirsiniz. Endişelenip isteklerinizi ertelemeyin; denemeden bilemezsiniz.

Kursumuz sadece başlangıç seviyesi için değildir. Zaten çalıyorsanız ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız, eğitmenlerimizden ders alabilirsiniz. Profesyonel bir eğitimin pek çok faydası vardır. Bu şekilde teknik bilgileri doğru şekilde öğrenip, uygun alışkanlıklar edinirsiniz.

Bazı kişiler kendi başlarına öğrenmeye çalışmakta ve bazen yanlış alışkanlıklar edinerek, gelişimlerini yavaşlatmaktadırlar. Profesyonel eğitimle bu olasılık ortadan kalkar.

Klarnet kursumuz için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. 9 yaşın üzerindeki herkes kursumuza katılabilir. Yani benden geçti diyerek isteklerinizi bir kenara atmayın. Gerçekten istekliyseniz başarabilirsiniz.

Şimdi de biraz klarnetten bahsedelim; Genellikle sert ağaçlardan, sert yapılı plastiklerden veya metalden yapılır. Bek, barel, üst, alt gövde ve karelden oluşur. Ses deliklerini açıp kapayan tuşlar parmaklar ile kontrol edilir. Genel olarak hafif bir enstrümandır, taşıması ve koruması kolaydır.

Klarnetin çok fazla çeşidi vardır. Bunların bazıları: Mi bemol küçük klarnet, Re küçük klarnet, Do klarnet, Si bemol klarnet, La klarnet, Basset horn, Mibemol alto klarnet Si bemol bas klarnet, La bas klarnet, Si bemol kontrabas klarnet en yaygın olanlarıdır.
Klarnet alırken hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bu durumda Klarnet dersi eğitmenlerimiz size yardımcı olacak ve tarzınız ve tekniğiniz doğrultusunda en doğru kararı vermenizde size yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi almak ve kursumuza başlamak için telefon ile bize ulaşabilir veya klarnet kursumuzu ziyaret edebilirsiniz.