Bazen ünlü bir orkestranın konserinde, bazen de bir sokak başında duyarız bu eşsiz çalgının güzel sesini. Hem batıda hem de doğuda birçok insan için önemlidir klarnetin yeri. Siz de bu güzel sesli müzik aleti ile ilgileniyorsanız ve İzmir’de klarnet kursu arıyorsanız adresiniz Espas Sanat. Bu yazımızın içeriğinde ;

 • Klarnet kursu hakkında genel bilgi,
 • Klarnet hakkında sık sorulan sorular,
 • Klarnet seçerken nelere dikkat etmeliyiz?,
 • Sol ve si bemol klarnet arasındaki temel farkları öğrenmiş olacaksınız.

klarnet-kursu-balçova

Sadece dinlemeyi bir kenara bırakıp siz de klarnet çalmayı öğrenmek istiyorsanız hiç geç kalmadınız, bu işin yaşı yok. Uygun fiyatlı klarnet kursları için Klarnet Kursu İzmir ‘den ücretsiz deneme dersi alabilirsiniz. Ayrıca klarnet satın almak isteyenler İzmir Klarnet Kursu aracılığıyla uygun fiyatlı ve kaliteli bir klarnet de satın alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz deneme dersi için bize telefon yoluyla ulaşmanız yeterli.

Klarnet kursu İzmir Balçova ’da sizlerin hizmetinde. Eşsiz sesiyle müziğimizde büyük bir yer edinmiş klarneti öğrenmek istiyorsanız gelin ve bize katılın. Hocalarımızın eşliğinde İzmir’de klarnet dersini sanat merkezimizde sizlere sağlıyoruz. Uygun klarnet kursu fiyatlarımız ile sizleri kursumuza bekliyoruz. Balçova başta olmak üzere Urla, Seferihisar, Güzelbahçe, Narlıdere, İnciraltı, Fahrettin Altay, Güzelyalı, Göztepe, Hatay, Konak, Karabağlar, Yeşilyurt ve İzmir’in her yerinden rahatça gelebileceğiniz sanat merkezimizde sıcak bir ortam sizi bekliyor. Öğrenmekten çekinmeyin ve keyifle eğlenceli derslerimize katılın. Siz de bu muhteşem enstrümanı çalmayı öğrenin.

Yeterli zaman ayırıp disiplinli bir şekilde çalıştıktan sonra klarnet çalmanın zor olmadığını sizler de fark edeceksiniz. Siz sadece klarnet çalmaya istekli olun, geri kalan her türlü zorlukta Espas Sanat yanınızda.


Klarnet Kursu İzmir ‘le Sol Klarnet ve Si Bemol Klarnet Kursu

Klarnet Kursu

Klarnet Kursu

Müzik binlerce yıldır insan ruhunu beslemektedir. Ondan tanımlamakta zorlandığımız bir haz alırız. Duygu ve düşüncelerimizle onunla yansıtırız. Bir bakıma, müzik insan ruhunun aynasıdır. Müzikten hepimiz zevk duyarız. Fakat bir enstrüman çalan kişi çok daha büyük bir haz duyacaktır çünkü o aynı zamanda müziği elleriyle ve ruhu ile üretmektedir. Bir enstrüman çalmak, herkesin edinmesi gereken bir alışkanlık ve yaşam tarzıdır çünkü müzik kişinin estetik anlayışını değiştirerek hayatını da etkiler. Müzik binlerce yıldır pek çok farklı enstrüman ile yapılagelmiştir.  Bunların hepsi farklı karakteristiğe sahiptir. Klarnet de bu enstrümanlardan biridir. Tarihi 18. yüzyıla dayanan bu enstrüman o zamandan beri insanları etkilemektedir. O dönemde orkestralarda kullanılan bu çalgı zamanla başka türlerde de kullanılmaya başlamıştır. Bizim kültürümüzde de geniş bir yer bulmuştur.

 • Bir nefesli saz olan klarnet, ustalık gerektiren ve sabırla çalışılarak öğrenilecek bir enstrümandır (her enstrüman gibi). Disiplinli bir çalışmayla ve teknik bilgiler edinilerek gelişme kaydedilebilir.

Balçova Klarnet Kursu İle Kendinizi Geliştirin

İzmir Balçova klarnet kursu olarak, klarnet eğitimi imkanını sizlere sunuyoruz.

 • Klarnet için bilmeniz gereken ve çalışmanız gereken her şeyi kullanarak gelişiminize katkıda bulunuyoruz.
 • Müzik teorisi, nefes çalışmaları, el-nefes koordinasyonu, gelişme düzeyinizde parça çalışmaları ve egzersizler ile tekniğinizi geliştiriyoruz.

Öncesinde hiçbir enstrüman çalmadıysanız ve başaramayacağınızı düşünüyorsanız, kesinlikle endişelenmeyin.

Klarnet kursumuz için önceden bir bilgiye sahip olmanız gerekmiyor. Düzenli çalışarak ve istekli olarak kesinlikle klarnet çalmayı başarabilirsiniz.

 • Nota bilgisine veya müzik teorisine hakim olmanıza da gerek yok. Bunları klarnet kursumuzda öğreneceksiniz. Yine de emin değilseniz, ücretsiz deneme derslerimize katılarak kendinizi deneyebilir ve çok daha rahat karar verebilirsiniz.

Klarnet Öğrenme Sürecini Kısaltarak En Kısa Sürede Parça Çalmanıza Yardımcı Oluyoruz 

Klarnet kursumuza başlamak ve verilen etüdleri çalışabilmek için için ihtiyacınız olan klarnete sanat merkezimiz veya hocalarımızın yönlendirmeleriyle en uygun fiyata sahip olabilirsiniz. Üstelik internette karşınıza çıkan onlarca marka ve fiyat seçenekleri arasında kaybolmadan. Gördüğünüz gibi sadece başlamak için karar vermeniz yeterli. Ücretsiz deneme dersinde eğitmenlerimiz ile görüşüp çalmak istediğiniz müziğe göre çok kısa sürede parça çalışmalarına başlayabilirsiniz. Gelin deneme dersini yapın, ertesi gün klarnetinizi alın ve başlayın. Endişelenip isteklerinizi ertelemeyin; denemeden bilemezsiniz.

Klarnet

Klarnet

Klarnet nedir ?

 • Şimdi de biraz klarnetten bahsedelim; Genellikle sert ağaçlardan, sert yapılı plastiklerden veya metalden yapılır. Bek, barel, üst, alt gövde ve karelden oluşur. Ses deliklerini açıp kapayan tuşlar parmaklar ile kontrol edilir. Genel olarak hafif bir enstrümandır, taşıması ve koruması kolaydır.
 • Klarnetin çok fazla çeşidi vardır. Bunların bazıları: Mi bemol küçük klarnet, Re küçük klarnet, Do klarnet, Si bemol klarnet, La klarnet, Sol klarnet, Basset horn, Mi bemol alto klarnet Si bemol bas klarnet, La bas klarnet, Si bemol kontrbas klarnet en yaygın olanlarıdır.
 • Klarnet alırken hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bu durumda Klarnet dersi eğitmenlerimiz size yardımcı olacak ve tarzınız ve tekniğiniz doğrultusunda en doğru kararı vermenizde size yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi almak ve kursumuza başlamak için telefon ile bize ulaşabilir veya klarnet kursumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Klarnet hakkında sık sorulan sorular

 • Her seviyeye uygun klarnet eğitimleriniz mevcuttu ?

–  Kursumuz sadece başlangıç seviyesi için değildir. Zaten çalıyorsanız ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız, eğitmenlerimizden ders alabilirsiniz. Profesyonel bir eğitimin pek çok faydası vardır. Bu şekilde teknik bilgileri doğru şekilde öğrenip, uygun alışkanlıklar edinirsiniz.

 • Klarnet eğitimin faydası nedir ?

Bazı kişiler kendi başlarına öğrenmeye çalışmakta ve bazen yanlış alışkanlıklar edinerek, gelişimlerini yavaşlatmaktadırlar. Basış kombinasyonlarından dudak yapısına kadar her şey olması gerektiği gibi başlarsa çok hızlı ilerleme kaydedilir. Kendi kendine öğrenmeye çalışmak zaman kaybı yanı sıra edinilmiş yanlış alışkanlıkların düzeltilmesinde de uğraştırıcı olmaktadır. Profesyonel eğitimle bu olasılık ortadan kalkar.

 • Klarnet eğitimi başlangıç yaşı nedir ?

–  Klarnet kursumuz için herhangi bir alt yaş sınırı yoktur. 9 yaşın üzerindeki herkes kursumuza katılabilir. Ya da benden geçti diyerek isteklerinizi bir kenara atmayın. Gerçekten istekliyseniz başarabilirsiniz.

 • Klarnet çalmak zor mudur?

–  Klarnet çalmak zor bir iş değildir ve profesyonel hocalarımızla dersler daha eğlenceli hale gelmektedir.

 • Klarnet kursuna nasıl başlanır?

–  Klarnet kursunda temel müzik eğitiminden sonra üfleme ve tutuş tekniklerine geçilir. Bu teknikler tam olarak oturduktan sonra klarnetinizden yavaş yavaş ezgiler çıkarmaya başlarsınız.

Öncelikle bir çok klarnet türü olduğunu hatırlayalım. Bu klarnet türlerinden hanginizi almanız gerektiği ise en başta yapmak istediğiniz müzik türü ile alakalı. Örneğin Türk müziğinde en çok kullanılan klarnet sol klarnettir. Batı müziği çalan sanatçıların tercihleri ise genel olarak si bemol klarnettir.

 • Klarnet kurs fiyatları çok pahalı mıdır?

–  Fiyatlarımız her bütçeye uygundur. Fiyatlarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizi 0533 590 34 55 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.