Keman, viyola ve viyolonselin de içinde bulunduğu viyolin ailesinin en bilinen üyesidir. Tarihi çok eski zamanlara kadar uzanan köklü bir yaylı müzik aletidir. Siz de keman çalmak istiyorsanız sizin için doğru adres Espas Sanat Balçova keman kursu! Son dönemde oldukça popüler olan keman, özellikle Türk Müziği ve Batı Müziğinin yanı sıra bir çok blues, rock, metal parçada kullanılmaktadır. Yine son dönemde oldukça popüler olan ve çeşitli sosyal medya sitelerine yüklenen videolarda keman, yan flüt, çello gibi enstrümanlarla parçaların vokal kısımlarının da çalındığı görülmektedir.

keman-kursu-balçovaKeman Kursu İzmirde haftanın 7 günü boyunca her yaş grubuna uygun keman derslerimiz devam ediyor. Siz de keman çalmayı öğrenmek istiyorsanız ücretsiz keman deneme derslerimize gelebilirsiniz. Ayrıca İzmir Keman Kursu eğitmenlerinin onayladığı uygun fiyatlı kemanlardan da satın alma konusunda destek alabilirsiniz. Hepsiyle ilgili ayrıntılı bilgi için bize telefon ya da mail ile ulaşabilirsiniz. 

Keman kursu İzmir Balçova‘da yeni öğrencileriyle sanat yapmaya devam ediyor. Uygun keman kursu fiyatları ile keman çalmak isteyen herkesi kurslarımıza bekliyoruz. Balçova başta olmak üzere Urla, Seferihisar, Güzelbahçe, Narlıdere, İnciraltı, Fahrettin Altay, Güzelyalı, Göztepe, Hatay, Konak, Karabağlar, Yeşilyurt ve İzmir’in her yerinden rahatça gelebileceğiniz sanat merkezimizde sıcak bir ortam sizi bekliyor. Kolayca ulaşım sağlanabilen kursumuza gelerek sizler de keman çalmaya başlayabilirsiniz. Keman hakkında bilmek istediğiniz; keman fiyatları, keman notaları, keman öğrenme süresi gibi bilgilere hocalarımızla ücretsiz deneme dersi yaparken sorup öğrenebilirsiniz.

Keman yaylı ve perdesiz bir müzik aletidir. Keman çalmayı öğrenmek işitsel zekayı ve müzik kulağı yeteneğini geliştiren bir aktivitedir. Siz de keman çalmayı öğrenmek ve sevdiğiniz insanlara küçük konserler vermek istiyorsanız ya da hali hazırda keman çalıyor ve kendinizi bu konuda geliştirmek istiyorsanız kurslarımıza katılabilirsiniz.


Kemanı Yol Arkadaşı Yapmak İsteyenler İçin İzmir’de Keman Kursu

Keman Kursu

Keman Kursu

Müzik, insanların binlerce yıldır haz alarak yaptığı bir sanat dalıdır. Seslerin ahenkle bir araya gelişleri hepimiz için bir haz kaynağıdır. Aynı zamanda bir bakıma bizim için bir ihtiyaçtır. Müzik, uzun zamandır pek çok müzik aletiyle ve bunların bir araya gelişiyle üretilmiştir. Tabi zamanla birlikte bu aletlerde değişimlere uğramıştır. Bazı müzik aletleri bu değişime meydan okumuştur. Bu değişime meydan okuyan müzik aletlerinden birisi de kemandır.

Harika sesiyle her zaman sevilmiştir ve pek çok farklı müzik tarzıyla beraber kullanılabilmiştir. Etnik müziklerden, klasik müziğe kadar pek çok değişik türde keman kullanılmıştır ve kullanılmaya devam edilmektedir. 4 telli olan ve yayla çalınan bu müzik aleti günümüzde de popülerliğini korumaktadır. Neredeyse her orkestrada yer almaktadır. Aynı zamanda tek başına çalındığında da insanları hüzünlendirebilecek ya da neşelendirecek bir müzik üretebilmektedir.


Keman çalmak nasıl öğrenilir ?

Keman çalmak her müzik aleti gibi düzenli çalışmalar gerektirmektedir. Bu çalışmalara vakit harcamadan hiç kimse, istediği kadar yetenekli olduğunu iddia etsin, başarılı olamaz. Bunun sebebi başarılı bir müzisyen olmanın altında yatan çok sayıda faktördür. El koordinasyonu, enstrüman kontrolü, nota bilgisi, müzik teorisi, gamlara hakimiyet gibi şeyler sizi başarılı yapar. Bunların her biri için ayrıca çalışılmalı, pratik yapılmalı ve bilgiler edinilmelidir. Ayrıca bunları tek başınıza evde öğrenmeye çalışırken, doğru bilgilere ve pratiklere erişmek zor olabilir.

Keman Kursu

Keman Kursu

Keman çalmayı kendi çabanızla öğrenebilirsiniz ancak profesyonel eğitim aldığınızda kendinizi çok daha fazla geliştirebilirsiniz. İzmir Balçova Keman Kursu olarak, keman eğitimini size pek çok fırsat ile birlikte sunuyoruz.

Ücretsiz deneme dersleri için Balçova’daki Espas keman kursu İzmir‘i ziyaret edip, bilgi edinebilirsiniz. Eğitmenlerimize aklınızdaki soruları sorabilirsiniz. Eğitimlerimizde sizlerin yeteneğinizi geliştirmek için enstrüman bilgileri vermekte, düzeyinize göre parçalar çalıştırılmakta ve pratikler verilmektedir. Bu şekilde yeteneğinizin farkına varmanız ve kendinizi geliştirmeniz sağlanmaktadır.

Yeteneğinizin olmadığını veya başaramayacağınızı düşünmenize hiç gerek yok. Zaten düzenli bir çalışmaya kendinizi adayabilirseniz başaramamanız için hiçbir sebep kalmamaktadır. Yeter ki istekli olun ve disiplinli bir şekilde çalışın. Zaten eğitmenlerimiz sizin için en doğru çalışmaları size sunarak hızla gelişmenize yardım edeceklerdir.


Keman çalmak neden insanlara zor gelir ?

Keman konusunda bazı yanlış anlaşılmalar ve ön yargılar bulunmaktadır. Belki de en büyük sorun kemanın perdesiz bir enstrüman oluşundan kaynaklanmaktadır. Bunun yanında kemanın bir kadın enstrümanı olduğunu düşünenlere de rastlayabilirsiniz. Bu elbette yanlıştır. Keman hem erkeklerin, hem de bayanların çalabileceği bir müzik aletidir.  Keman satın almanız konusunda kafanızda sorularınız varsa Espas Sanat keman kursumuz size yardımcı olabilir. Başlangıçta çok yüksek fiyatlı bir keman almanız gerekmemektedir. Eğitmenlerimizle konuşarak kendinize en uygun kemanı seçebilirsiniz.

Bu arada keman kursumuz sadece başlangıç seviyesi için değil, her seviye için kursumuz mevcuttur. Kendinizi daha da geliştirmek istiyorsanız, kursumuzu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Eğitimimizden fayda göreceğiniz konusunda hiçbir şüpheniz olmasın. Zaten deneme dersleriyle ücretsiz olarak katılımda bulunup bu konuda düşünebilirsiniz. Kemana yeni başlayacaksanız kendinize sormanız gereken bir soru yeterince istekli olup olmadığınız ve gerekli vakti ayırıp ayıramayacağınızdır. Bu ikisinden şüpheniz yoksa kesinlikle başarılı olabilirsiniz. Keman kursumuz gelişiminizde ve yeteneklerinizi keşfetmenizde size sonuna kadar yardımcı olacaktır.


Keman kursu hakkında sık sorulan sorular

  • Keman çalmak zor mudur ?

–  Keman, öğrenmek için bir miktar çaba harcama ve sabır gerektiren bir müzik aleti olsa da çalması çok zor değildir. Perdesiz bir müzik aleti olduğu için başlamak için bir miktar müzik kulağı olmalıdır. Kurslarımızda kursiyerlerimizin seviyeleri belirlenir ve buna göre bir program oluşturulur.

  • Keman çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim ?

–  Keman için ortalama temel eğitim süresi yaklaşık 6 aydır. Ancak hazırlanan program dahilinde dersleri alıp gerekli alıştırmaları yaparak bu süreyi kısaltmak sizin elinizde

  • Keman kursu için ne kadar ödeyeceğim ?

–  Kurs ücretlerini öğrenmek için sanat merkezimizi arayıp bilgi alabilirsiniz.

  • Keman fiyatları ne kadardır ?

–  Ortalama bir keman fiyatı 250-350 civarındadır. Ancak bu fiyatın altındaki kemanları kursiyerlerimize önermiyoruz. Pahalı ve ucuz bir keman arasında kalite, tını, rahatlık açısından çok büyük farklar vardır. Sanat merkezimizle 0507 95 96 333 numaralı telefon ile iletişime geçerek bu konuda yardım alabilirsiniz.

  • Keman kursunda neler öğreneceğim ?

–  Öncelikle keman tutuşunu öğreneceğiniz kursumuzda, sırasıyla yay çekmeyi ve notaların yerlerini öğreneceksiniz. Nota eğitimleri ve egzersizler devam ederken şarkı çalışmalarına da başlayacaksınız. Kurslarımız her seviye için uygun içeriğe sahiptir.

Ücretsiz keman deneme dersi için 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayıp randevu alabilirsiniz.