Espas Sanat Blog

Sanatsal Paylaşımlar ve Haberler

Güne Daha Enerjik Başlamanızı Sağlayacak 5 Şarkı

Her gün işte veya okulda çok fazla zaman geçiriyoruz. İşimiz bittiğinde ise vaktimizin büyük bir kısmını da trafikte harcıyoruz. Eğer biraz da kendimize vakit ayırmak istersek eve gitmemiz çok geç saatleri bulabiliyor ve yeni bir gün için uykuya dalıyoruz.

Ancak yeni günde de aynı telaşlar mevcut ve bu yüzden sabahları erken kalkmamız gerekiyor. Uyanmak ve kendimizi iş veya okul için, yeni bir gün için hazırlamak bazen o kadar da kolay olmuyor. Espas Sanat Müzik Kursu İzmir olarak biz bugünkü yazınızda güne zinde başlamak için müziğin öneminden bahsetmek istedik. Ayrıca sizler için güne daha enerjik başlamanıza yardımcı olacağını düşündüğümüz birkaç şarkıya yer verdik.

Müzik ruhun gıdasıdır sözü herkes tarafından bilinen ve kabul gören kalıplaşmış bir cümledir. Evet müzik ruhun gıdasıdır ancak sadece sizi mental anlamda beslemez. Müzik dinlemek insanları vücutlarındaki biyolojik olaylara kadar etki eden bir eylemdir. Müzik dinleyerek bedeninizde bazı hormonların salgılanmasını bile sağlayabilirsinz.

Güne daha enerjik başlamak için uyandığınızda müzik setininizi ya da bir radyo açabilirsiniz. Hazırlanıp evden çıktıktan sonra arabanızda ya da yürürken kulaklıklarınızla müzik dinleyebilirsiniz. Biraz daha fazla enerji için müziğin sesini bir miktar daha açabilirsiniz.

İşte size sabah tüm gün için enerji vereceğini düşündüğümüz birkaç enerjik şarkı.

 

Carrapicho – Tic Tic Tac

 

 

Bee Gees – Stayin’ Alive

 

 

Madonna – Hung Up

 

 

Mark Ronson – Uptown Funk ft. Bruno Mars

 

 

Pitbull – Fireball ft. John Ryan

 

 

İletişim

Bizi çekinmeden arayıp bilgi alabilirsiniz!

Balçova, İzmir

info@espassanat.com
0531 943 4732