Espas Sanat Blog

Sanatsal Paylaşımlar ve Haberler

Gitar Dersi İşleyişi Nasıldır?

Gitar Kursu İzmir olarak bugünkü yazımızda sizlere, verdiğimiz kurslarda ne gibi çalışmalar yaptığımızdan bahsedeceğiz. Öncelikle derslerimize başlamadan önce bu işin acele bir iş olmadığının büyük sabır gerektirdiğinin farkına varılmalıdır. Başlangıçta azimli ve sabırlı olmak sizleri ileride bir o kadar geliştirecektir.

Öncelikle derslerimizin başında gitar bölümlerini tanıyoruz. Parçaların isimleri ve ne işe yaradıkları hakkında teknik bilgiler veriyoruz. Sonrasında tellere nasıl vurulması gerektiği hakkında bilgilendirme ve egzersizler yaptırıyoruz. Devamında perdelere nasıl basıldığı hakkında bilgilendirme ve egzersizler yaptırıp notaları okumayı ve yazmayı öğrenme amaçlı çalışmalar ile derslerimize devam ediyoruz.

Bu aşamalarda derste gösterilen egzersizlerin evde ya da kursumuzda düzenli şekilde tekrar edilmesi öğrenciyi bir o kadar hızlı parça çalma seviyesine taşır.

Bu yüzden bu ilk aşama en önemli aşamadır. Devamında öğrencinin gelişmesiyle daha üst seviye egzersizler ve parça çalışmaları yapılır.

Espas Sanat Gitar Kursu İzmir olarak bugün, Gitar Derslerimizin nasıl işlendiği konusunda sizleri bilgilendirmek istedik. Gitar kursumuz ve Gitar hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca gitar hakkında ilginizi çekebilecek ‘‘Gitar Çalmaya Yeni Başlayanlar İçin Ufak Tavsiyeler” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İletişim

Bizi çekinmeden arayıp bilgi alabilirsiniz!

Balçova, İzmir

info@espassanat.com
0 553 979 1313