Espas Sanat Blog

Sanatsal Paylaşımlar ve Haberler

Gitar Çalmaya Yeni Başlayanlar İçin Ufak Tavsiyeler

gitarci-c%cc%a7ocukGitar çalmak istiyorsunuz ya da gitar çalmaya daha yeni başladınız. Gitarla ilgili merak ettiğiniz bazı SORULAR var. İnternette biraz araştırma yaptınız ve bu sayfayı buldunuz. Gitar kursu İzmir olarak gitar dersi eğitmenlerimiz gitar çalmak, gitar çalmayı öğrenmek ve gitar seçimi konuları hakkında, gitar çalmaya yeni başlayanlar için bu yazıyı yazdı.

Gitar çalmaya yeni başlayanların kafasında birçok soru vardır. Bu soruların başında gitar çalmaya hangi gitar türüyle başlamam gerekiyor sorusu gelir. Mesela şöyle bir yanlış bilgi vardır, eğer elektro gitar çalmak istiyorsan öncelikle klasik gitar çalmayı öğrenmelisin. Bu yanlış bilgi nereden türedi bilinmez ancak klasik gitar ve akustik gitar aynı nota sistemine sahip olmasına rağmen farklı boyları ve farklı perde sayıları ile birbirinden farklı enstrümanlardır. Gitar çalmaya başlarken hangi tür gitarla BAŞLAYACAĞINIZ sizin yapmak istediğiniz müzikle alakalı bir durumdur.

Gitara yeni başlayanlara aklındaki bir diğer soru da gitar çalmaya ne kadar sürede öğrenirim sorusudur. Bütün müzik aletleri için öğrenme sürece öğrenen kişinin isteğine ve çalışmasına bağlıdır. Gitar çalmayı ne kadar çok istiyorsanız bu sizi çalışmaya o kadar zorlayacaktır. Gitar çalmanın %10’u yetenek ise %90’ı istek ve çalışmadır.

Gitar almaya karar verdiniz fakat bir grupta ya da orkestrada ritim gitar mı yoksa solo gitar mı çalacağınızı bilmiyorsunuz. Bu konuda da sizin isteğiniz belirleyici etkendır. Ancak karar veremiyorsanız gitar dersi eğitmeninizden yardım isteyebilirsiniz.

İster gitar, ister bateri, ister piyano , ister saksafon. Hangi müzik aletini çalmak istiyor olursanız olun değişmeyen tek şey, ne kadar çok istekli olduğunuz sizin bir enstrüman öğrenme sürecinde en büyük yardımcınız olacaktır. Gitar Dersi İzmir olarak biz bugünkü yazımız ile içerisinde çalmak isteği olup da kafasındaki soru işaretlerinden dolayı gitar çalmaya başlayamayan gitaristlere hitap ettik. Eğer ilgileniyorsanız daha önceden yazmış olduğumuz Gitar Çalmaya Başlarken Hangi Gitarı Seçmeliyim adlı yazımıza bakabilir ve konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Minik Gitaristlerden We Will Rock You Performansı.

İletişim

Bizi çekinmeden arayıp bilgi alabilirsiniz!

Balçova, İzmir

info@espassanat.com
0531 943 4732