Espas Sanat Blog

Sanatsal Paylaşımlar ve Haberler

Gitar Çalmaya Yeni Başlarken Hangi Gitarı Seçmeliyim

 

Gitar çalmaya hangi gitarla başlanır sorusu çoğu gitara başlayacak olan öğrencinin kafasını kurcalayan önemli bir sorudur.Hangi gitarla başlamalıyım sorusundan çok, hangi gitarı çalmayı istediğiniz burda size yardımcı olacaktır. Akustik gitar çalmak istiyorum diyorsanız klasik gitarla başlamak size kolaylık değil zaman kaybı yaratacaktır.

 Yeni başlayanlar için akustik gitar ile klasik gitarın  farkı bu yüzden bir problem etmez.Gitara başlama kararını verip ardından hangi gitarı çalmak istediğinize karar vermelisiniz.Ardından yeni başlayanlar için gitar önerilerine bakıp kendiniz için doğru gitarı bulabilirsiniz.Yeni başlayanlar için gitar önerilerini kursumuza gelerek uzman hocalarımıza danışarak bilgi alabilir ve ücretsiz gitar deneme dersimize kayıt olabilirsiniz.

Gitara yeni başlayanlar için yanlış bilgi verebilecek insanlara kulak asmayın .Klasik gitarla başlamalısın gibi bir algıya kapılmak sizi yanlış yönlendirir.Bu algıyı bir nebze yıktıktan sonra sıra geldi hangi gitarı alma konusuna.

Gitar fiyat aralığı çok geniş olan bir enstürmandır ve birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu yüzden doğru gitarı seçmek biraz zorlu bir karar olabilir ama yeni başlayanlar için çok pahalı bir gitar almak ilk etapta yanlış bir karar olabilir.Klasik ,akustik ve elektro gitarların hepsinde başlangıç gitarları bulunmaktadır.Bu türler diğerlerine göre fiyat olarak daha uygundur. İlk etapta uygun fiyatlı gitar almak daha mantıklıdır.

En iyi gitar markaları ve fiyatları için uzman kişilerden bilgi almak seçim yapmanızı kolaylaştırır. Hali hazırda bir elektro gitar ya da elektro akustik gitar sahibiyseniz ve amfi almayı düşünüyor ya da amfi seçiminde zorluk yaşıyorsanız Amfi Alacaklara Tavsiyeler adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda, sokakta yaşayan bir adamın ilginç  gitar performansı sizleri bekliyor.

İletişim

Bizi çekinmeden arayıp bilgi alabilirsiniz!

Balçova, İzmir

info@espassanat.com
0531 943 4732