Espas Sanat Blog

Sanatsal Paylaşımlar ve Haberler

Gitar Çalmaya Başlayanlara Tavsiyeler

gitarci-c%cc%a7ocukYeni bir gitar satın aldınız veya alacaksınız. Çünkü bu konuda oldukça istekli ve heyecanlısınız. Belki siz ve belki de çocuğunuz. Bu konuda disiplinli bir çalışmaya hazır mısınız?

Gitara yeni başlarken merak ettiğiniz bazı sorularınız var. İnternette biraz araştırma yaptınız ve bu sayfayı buldunuz. Gitar kursu İzmir olarak gitar dersi eğitmenlerimiz gitar çalmak, gitar çalmayı öğrenmek ve gitar seçimi konuları hakkında, sizlere yardım edebilmek adına, gitar çalmaya yeni başlayanlar için bu yazıyı yazdılar.

Gitar çalmaya yeni başlayanların kafasında birçok soru vardır. Bu soruların başında gitar çalmaya hangi gitar türüyle başlamam gerekiyor sorusu gelir. Mesela şöyle bir yanlış bilgi vardır, eğer elektro gitar çalmak istiyorsan öncelikle klasik gitar çalmayı öğrenmelisin. Bu yanlış bilgi nereden türedi bilinmez ancak klasik gitar ve akustik gitar aynı nota sistemine sahip olmasına rağmen farklı boyları ve farklı perde sayıları ile birbirinden farklı enstrümanlardır. Gitar çalmaya başlarken hangi tür gitarla başlayacağınız sizin yapmak istediğiniz müzikle alakalı bir durumdur.

Gitar eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayın.

Gitara yeni başlayanlara aklındaki bir diğer soru da gitar çalmaya ne kadar sürede öğrenirim sorusudur. Bütün müzik aletleri için öğrenme süresi öğrenen kişinin isteğine ve çalışmasına bağlıdır. Gitar çalmayı ne kadar çok istiyorsanız bu sizi çalışmaya o kadar zorlayacaktır. Gitar çalmanın %10’u yetenek ise %90’ı istek ve çalışmadır. Zaman zaman çalışmak zor geldiğinde veya  egzersiz yapmaktan parmaklarınız acıdığında pes etmeyin. Unutmayın ki o çok beğendiğiniz gitaristlerde bu yollardan geçtiler ve vazgeçmedikleri için şu an da o kadar iyi durumdalar.

Gitar almaya karar verdiniz fakat bir grupta ya da orkestrada ritim gitar mı yoksa solo gitar mı çalacağınızı bilmiyorsunuz. Bu konuda da sizin isteğiniz belirleyici etkendir. Ancak karar veremiyorsanız gitar dersi eğitmeninizden yardım isteyebilir, onunla beraber kararınızı daha net bir şekilde verebilirsiniz.

İster gitar, ister bateri, ister piyano, ister saksafon, hangi müzik aletini çalmak istiyor olursanız olun değişmeyen tek şey, ne kadar çok istekli olduğunuz sizin bir enstrüman öğrenme sürecinde en büyük yardımcınız olacaktır. Gitar Dersi İzmir olarak biz bugünkü yazımız ile içerisinde çalmak isteği olup da kafasındaki soru işaretlerinden dolayı gitar çalmaya başlayamayan gitaristlere hitap ettik. Eğer ilgileniyorsanız daha önceden yazmış olduğumuz Gitar Çalmaya Başlarken Hangi Gitarı Seçmeliyim adlı yazımıza bakabilir ve konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Minik Gitaristlerden We Will Rock You Performansı.

İletişim

Bizi çekinmeden arayıp bilgi alabilirsiniz!

Balçova, İzmir

info@espassanat.com
0507 133 95 10