En basit şekilde mutlu anlarımızı ölümsüzleştirmek için fotoğraflar çekeriz. Tabii fotoğrafçılığın bir de sanatsal boyutu var. Siz de fotoğraf çekmenin sanatsal yönüyle ilgileniyorsanız İzmir Fotoğraf Kursu Espas Sanat’ta deneyimli eğitmenlerimiz ile fotoğrafçılık derslerine başlayabilirsiniz. Bu yazımızın içeriğinde ;

 • Fotoğraf kursları hakkında genel bilgi
 • Fotoğraf çekiminde bilmeniz gereken temel kavramlar
 • Dijital ve analog fotoğraf makinesi arasındaki farklar
 • Fotoğraf kursu hakkında sık sorulan soruları öğrenebileceksiniz.

Fotoğrafçılık kursu İzmir ile güzel fotoğraflar çekebilecek, anı tüm ayrıntıları ile ölümsüzleştirebilecek ve sanatsal fotoğrafçılık hakkında deneyimlerinizi geliştirebileceksiniz. İster Çeşme’de olun ister Konak’ta İzmir’in her yerinden rahatça ulaşabileceğiniz İzmir Fotoğrafçılık kursuna katılarak fotoğrafın sadece cep telefonu ile selfie çekmek olmadığını deneyimleyebilirsiniz.  Ücretsiz deneme derslerine katılarak fotoğrafçılığın profesyonel ve sanatsal yönüyle ilgilenmeye başlayabilirsiniz.

fotoğraf-kursu-balçova

Güzel fotoğraflar çekmek için tek yapmanız gereken iyi bir fotoğraf eğitimi almak. İzmir Fotoğrafçılık Kursu‘ndaki bireysel dersler sayesinde kısa sürede güzel fotoğraf çekmeyi öğrenebilirsiniz. Ücretsiz fotoğraf deneme derslerine gelerek ders programı hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Fotoğraf Kursu İzmir‘i arayıp siz de detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Kurslarımız haftanın 7 günü aralıksız devam etmektedir.

İyi Fotoğraf Çekmenin Yolu; Fotoğraf Kursu İzmir

İzmir’de Fotoğrafa Bir Tık Uzaktasınız

Görsel sanatlar çok uzun zamandır insanlıkla birlikte var olmuştur. Görsel sanatların en yeni üyelerinden birisi de fotoğrafçılıktır. Fotoğraflar insan hayatına 19. yüzyılda girmiştir. Zamanla daha da gelişen fotoğraf makineleriyle birlikte fotoğrafçılıkta giderek bir sanata dönüşmüştür.

Günümüzde çok gelişmiş fotoğraf makineleri bulunmaktadır ve çok gerçekçi fotoğraflar çekilebilmektedir. Fotoğrafta, fotoğrafçının seçtiği bir odak, bir arka plan ve ışıklandırma vardır. Bunların çok fazla olası kombinasyonu olduğu için her fotoğraf kendince özgün bir hal almaktadır.

Fotoğraf Kursu

Fotoğraf Kursu

Ayrıca kullanılan bazı teknikler ile fotoğraflar gerçekte göründüğünden çok daha farklı çıkabilir. Fotoğrafçılık bir sanattır ve uçları açıktır. Önemli olan sizin yaratıcılığınızdır ve fotoğraf çekmek pek çoklarının düşündüğünün aksine doğayı olduğu gibi kopyalamak değildir.

İyi bir fotoğrafçı olmak ve bu işi bir hobi ve sanat olarak ilerletmek için gereken en önemli şey deneysellik ve tekniklere hâkim olmaktır. Fotoğrafçılıkta pek çok farklı teknik vardır ve iyi bir fotoğrafçı bunlara hâkim olmalıdır. Bunları uygulamalı ve sürekli denemelidir. Bu şekilde ne kadar özgür olduğunu ve bir pozu ne kadar çok farklı şekillerde çekebileceğini anlayabilir.

Espas Sanat Merkezi olarak, sizlere Balçova’da fotoğraf kursu imkânını sunuyoruz. Fotoğraf kursuna katılarak profesyonel eğitmenlerden ileri düzeyde bir fotoğraf eğitimi alabileceksiniz. Pek çok farklı teknik öğrenecek ve fotoğrafçılık yeteneklerinizi geliştirebileceksiniz. Ayrıca pek çok farklı ortamı eğitmenlerimiz ile beraber gezerek farklı türde fotoğraflar çekme imkânını yakalayacaksınız.

Kesinlikle, güzel fotoğraflar çekmeyi beceremeyeceğinizi düşünmeyin. Bu konuda istekliyseniz düzenli çalışmayla ve deneysellikle kendinizi geliştireceğiniz kesindir. Bu işi bir hobi olarak da yürütebilir ya da profesyonel düzeye çekip kendinize bir iş de edinebilirsiniz.

Fotoğrafçılık kursumuza katılmak için fotoğraf makinenizin olmasına gerek yoktur. Fotoğraf kursumuzdaki makineleri kullanabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafçılık kursumuza her seviyeden ve her yaştan kişi katılabilir.

Başlangıç olarak kendinizi daha fazla geliştirmek için de fotoğraf derslerimize katılabilirsiniz. Bizim için sanatın yaşı yoktur. Siz de böyle düşünmelisiniz. İstekliyseniz, eğitmenlerimizin yardımıyla başaramamanız için hiçbir sebep yok.

Fotoğraf makinesinin çalışma prensibi

Şimdi de biraz fotoğraf makinesinin yapısından bahsedelim. En çok kullanılan türleri dijital ve analog makinelerdir. Daha özel sebeplerle kullanılan çok daha farklı makineler de vardır (örneğin, su altı makineleri). Analog makinelerde filmler kullanılır ve belli sayıdaki pozu çektikten sonra bu filmin banyoya alınması ve çıkarılması gerekir. Dijital fotoğraf makinelerinde ise pozlar dijital ortamda saklanır ve bir film yoktur.
Başlangıç için bilmeniz gereken bazı şeyler arasında ISO, enstantane ve diyafram vardır. Dijital makineler, otomatik ayardayken bunları kendiliğinden ayarlayabilmektedir. Ancak bunları tanıyarak kullanmalısınız çünkü siz bunları kullanmak istediğinizde pozları yakalamanıza yardım edecektir.

⇒ ISO ışığa olan duyarlılık demektir. ISO’yu artırırsanız fotoğrafınız daha aydınlık çıkacaktır.

⇒ Enstantane ise, fotoğrafın çekildiği süreyi belirtir. Daha doğrusu ışığa duyarlı olan alanın ne kadar süre için açık kaldığını ifade eder.

⇒ Diyafram ise lensteki açıklığın genişliğidir.

Bunları ve çok daha fazlasını İzmir Fotoğraf Kursu’nda öğrenebileceksiniz. Ayrıca pek çok teknik öğrenip, farklı fotoğrafçılık türleri hakkında bilgi alacaksınız ve kendinizi geliştirebileceksiniz. Daha fazla bilgi için 0507 95 96 333  numaralı telefonumuz ile bize ulaşabilir veya kursumuzu ziyaret edip, aklınızdaki soruları sorabilirsiniz. Deneme derslerimiz ücretsizdir, istediğiniz zaman gelerek kendinizi deneyebilirsiniz.

Fotoğraf kursu hakkında sık sorulan sorular

 • Fotoğraf kursuna katılmam için fotoğraf makinem olması gerekli mi ?

–  Fotoğrafçılık kursu için ilk etapta bir fotoğraf makinanızın olmasına gerek yoktur. Olması tabiki sizin için daha iyidir fakat daha çok teori derslerinin verildiği ilk haftalarda gerekli olduğunda sanat merkezimizdeki makinaları kullanabilirsiniz.

 • Hangi fotoğraf makinesını almalıyım?

–  Aslında bunun cevabı sizin hangi tür fotoğrafçılık yapacağınızla alakalı. Çekmek istediğiniz daha çok obje yada cansız varlıklar mı, haraketli ve dinamik bir ortamın fotoğrafımı yoksa kadraja büyük bir manzara mı sığdıracaksınız. İşte buna göre alacağınız fotoğraf makinası ve lenslerin çeşitli teknik özellikleri değişmektedir. Sakın endişelenmeyin Espas Sanat size nasıl bir ekipman seçmeniz konusunda da yardımcı olacaktır.

 • Fotoğraf kursunuz bireysel mi yoksa grup halinde mi?

–  Hem bireysel hemde grup halinde kayıt yaptıracağınız fotoğraf kurslarımız mevcuttur. Bireysel derslerde ders saatleri daha esnektir.

 • Fotoğrafçılık kursu kapsamında düzenlediğiniz organizasyonlar nelerdir.?

–  Fotoğrafçılık kursu olur da fotoğraf için düzenlenen geziler olmaz mı? Espas Sanat’ın konusunda uzman eğitmenleri ile önceden kararlaştırılıp takvim edilen fotoğrafçılık gezileri her zaman eğlenceli ve aktif geçmektedir. Kursiyerler hem doğanın tadını çıkarır hem de sosyal bir ortam yakalarlar. Farklı yerler tanımanın heyecanı ile güzel pozlar yakalamaya çalışırlar. Tabi birde merkezimizde spontan gelişen turlar vardır. O an orada kim varsa ve nereye gitmek isterse ne kadar gezmek isterse ne fotoğrafı çekmek isterse onu çekeceği, bir anda kararlaştırılıp çıkılan fotoğraf turları.

 • Espas Sanat Fotoğraf Kursu İzmir fiyatları ne kadar?

  Fiyatlarımızı öğrenmek için bizi arayabilir, buraya tıklayarak telefon numaramızı ve ayrıntılı adresimizi öğrenebilirsiniz. Bir kahve içmeye bekleriz 🙂