Herkes sosyal bir ortama girdiğinde zaman zaman iletişim problemleri yaşayabilir. Konuşma güçlüğü, kendini doğru ifade edememe bunlardan bazılarıdır. Yanlış tonlama gibi durumlar her zaman başınıza gelebilir ve bu insanlar arası iletişimi olumsuz yönde etkileyen bir sorundur.

Güzel ve etkili konuşmak, konuşurken kendinizi doğru ve akıcı şekilde aktarabilmek, iletişim becerilerinizi geliştirmek ve sosyal ortamların aranılan konuşmacısı olmak için yapmanız gereken tek şey Diksiyon Kursu İzmir Balçova ya gelip Espas Sanatı ziyaret etmek. Başarılı eğitmenlerimiz ile sizde etkili konuşma yeteneğine kolayca ulaşabilirsiniz. İzmir Diksiyon kursuna başta Balçova, Hatay, Göztepe, Narlıdere ve çevre semtler olmak üzere İzmir’in her yerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ücretsiz Diksiyon deneme derslerimize katılıp Espas Sanat Ailesinin bir parçası olmak için ilk adımı atabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi randevusu almak için; 0532 577 17 24

diksiyon-kursu-balçova

Diksiyon Kursu İzmir ile iletişim konusundaki sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Derslere katılmak için bir yaş sınırı yoktur, diksiyon eğitimlerimiz hem bireysel hem de sınıf dersi olarak, siz nasıl talep ederseniz o şekilde gerçekleşmektedir, kursumuz haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Ayrıntılı bilgi için Diksiyon Kursu İzmir‘e telefon veya mail yoluyla ulaşarak ücretsiz deneme dersi de alabilirsiniz.

Güzel ve Etkili Konuşmanın Yolu; Diksiyon Kursu İzmir

Yaşınız ve sosyal statünüz ne olursa olsun bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için diksiyon ve doğru iletişim dersleri almanız tavsiye edilir.

Siz de etkili iletişim, doğru konuşma, tonlama becerisi konularında kendinizi geliştirmek istiyorsanız Espas Sanat Merkezine gelip, Diksiyon kurslarımızdan faydalanabilirsiniz.

Diksiyon Dersinin Faydaları Nelerdir?

  • Kendini doğru ifade edebilme yeteneği
  • Doğru tonlama ile etkili konuşma
  • Pelteklik, kekemelik gibi durumların ortadan kaldırılması
  • Sesi ve nefesi doğru kullanmayı öğrenme

Diksiyon Dersi İçin Belirli Bir Yaş Var Mıdır?
İletişim 7’den 70’e her bireyin yaptığı ve yapmak zorunda olduğu bir eylemdir. Daha iyi iletişim için aldığımız diksiyon dersleri için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.
Diksiyon Dersi Nasıl Yapılır?
Profesyonel hocalarımız sizi için uygun  bir ders planı çıkarır, daha sonra nefes egzersizleri başlar ve nefes ve sesi doğru kullanma çalışmaları devam eder. Ders kapsamın da verilen egzersizleri günün her anı tekrar edebilirsiniz.
Diksiyon Dersi Ücretleri Ne Kadardır?
Diksiyon dersi ücretlerini öğrenmek için bizi arayabilir, mail atabilir ya da Espas Sanat’ı  ziyaret edebilirsiniz.

Karşınızdakini Etkilemenin İzmir’deki En Kısa Yolu

Doğada sesler çıkararak anlaşan pek çok canlı çeşidi vardır. Ancak yalnızca insan çok karmaşık ses kombinasyonlarını bir araya getirerek anlam bütünlüğünü elde ederek konuşabilir. Konuşmak bu açıdan bakıldığında hayranlık duyulacak bir şeydir. Tabii, biz her gün saatlerce bu eylemi yaptığımız için bize bir noktadan sonra sıradan bir şeymiş gibi geliyor. Hâlbuki konuşarak inanılmaz karmaşıklıktaki duygu ve düşüncelerimizi ifade edebiliyoruz. Başka yollarla anlatılması belki de saatler sürecek düşüncelerimizi konuşarak dakikalar içinde ifade edebiliyoruz. Konuşmanın bunların dışında da bir önemi var.

Doğru şekilde ve tekniklerle konuşarak etrafımızdaki insanları etkileyebilmekteyiz ve düşüncelerimizi en uygun şekilde aktarabilmekteyiz. Bu noktada devreye diksiyon giriyor. Diksiyon, konuşmaya dahil olan bütün mekanizmaların doğru ve uygun bir şekilde kullanılarak etkileyici bir şekilde konuşma yapabilmesi ve konuşmanın sanatıdır.

Akıcı, vurgulamalar kullanarak, anlaşılır ve doğru ses tonlarıyla konuşan bir konuşmacı düşünün. Bir de tutuk bir şekilde düzensiz vurgularla ve boğuk bir şekilde konuşan bir konuşmacı… Büyük ihtimalle ikinci konuşmacının fikirleri normal şartlar altında sizin için daha ilgi çekici olsa bile ilk konuşmacının fikirlerine daha çok dikkat harcayacaksınız. İşte bu doğru şekilde konuşmanın gücüdür. Yani fikirlerinizden öte nasıl konuştuğunuzun da önemi vardır. Bu durum hayatımızda pek çok alanda önemli hale gelmiştir.

Pek çok iş kolu iyi diksiyonu olan çalışanlar aramaktadır. Topluluk önünde konuşmalar yapacağınız, birebir mülakatlarda bulunacağınız ve insanları ikna edeceğiniz işlerde çalışmak için iyi bir diksiyonunuzun olmasına dikkat edilmektedir. Bu yüzden günümüzde diksiyonunu geliştirmek isteyen pek çok insan bulunmaktadır.

Espas Sanat olarak sizlere diksiyon dersi imkânını sunuyoruz. Diksiyon kursuna katılarak profesyonel eğitmenlerden dersler alarak diksiyonunuzu geliştirebilirsiniz.

Diksiyon kursunda konuşmamızda fonksiyonu olan her mekanizmanın kullanımı üzerine çalışılır ve doğru vurgulama nefes kullanımı gibi eğitimler alınır. Diyafram, gırtlak, dil, diş ve dudak gibi konuşmada rolü olan organların doğru şekilde kullanımına odaklanılır. Bu şekilde kendinizi geliştirmeniz ve etkileyici konuşmalar yapabilmeniz hedeflenir. Vurgulamalar ve ses tonlamaları gibi dinleyicilerin ilgisinin sürdürmesini sağlayan şeylerin doğru yerlerde kullanımı üzerine çalışılır. Bu şekilde iyi bir konuşmacıya dönüşmeniz sağlanır.

Pek çok insan konuşurken bazı hatalar yapar ve bu yüzden dinleyicilerin ilgisini dağıtır. Bu gibi yanlış alışkanlıklarınız varsa bunlardan kurtulmanız sağlanır. Diksiyon kursumuzda ilk deneme dersleri ücretsizdir. Diksiyon kursumuzu ziyaret edip deneme derslerine ücretsiz olarak katılarak emin olana kadar devam edebilirsiniz. Daha önceden diksiyon dersi almış olanlar ve daha da geliştirmek isteyenler de Balçova’da diksiyon derslerimize katılabilirler. Eğitmenlerimiz her seviyeye uygun ders verebilmektedir.

Diksiyonun hayatımızda çok büyük bir yeri vardır. Diksiyon eğitimi alarak çok daha iyi konuşmacılar haline gelebilirsiniz. İş hayatınızda daha başarılı olabilirsiniz. Ancak bunun iş hayatından başka yerlerde de faydaları vardır. Her türlü ilişkinizde etkileyici bir şekilde konuşup, insanlarla daha iyi iletişim kurabilme yeteneğine sahip olacaksınız. Kursumuz haftanın her günü akşam 11’e kadar açıktır. Size uygun bir saat bulunup, derslerinize başlamanız sağlanır. Daha fazla bilgi için telefonla bize ulaşabilirsiniz. İsterseniz İzmir Balçova’daki diksiyon kursumuzu ziyaret ederek bizimle yüz yüze de konuşabilirsiniz.