İzmir çello kursu Espas Sanat ’ta açıldı hem de artık Balçova ‘da! Değerli eğitmenlerimiz ile siz de kısa sürede çello çalabilirsiniz. Bu eşsiz sesli müzik aletini çalarken bir şeyler başarmanın, bir şeyler üretmenin keyfine varabilirsiniz. Bu yazımızın içeriği boyunca;

   • Çello derslerinin gün ve saatleri,
   • Çello derslerinde uygulanan müfredat,
   • İzmir çello satışı için Espas Sanat güvencesi ile enstrüman temini ve çello fiyatları,
   • Çello çalmak hakkında sık sorulan soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

çello-kursu-balçovaÇello Kursu İzmir   uygun fiyatlı çello kurslarıyla haftanın 7 günü hizmet veriyor. 7’den 70’e kadar kaç yaşında olursanız olun, siz de çello dersi alabilirsiniz. Ücretsiz çello deneme derslerimize girerek, viyolonsel diğer adıyla çello çalmak nasıl bir şey deneyimleyebilir ve siz de çello çalmak için ilk adımı atabilirsiniz. Ayrıca uygun fiyatlı ve işinizi tam anlamıyla görecek bir çello satın almak için İzmir Çello Kursu ‘ndan destek alabilirsiniz. 

Çello dersi İzmir Balçova‘da sizlerle buluşuyor. Çello çalmak istiyorsanız gelin bize katılın. Bu harika sesli enstrümanı çalma keyfine siz de varın. Uzman eğitmenlerimizden bu enstrümanı kolayca öğrenin. Keyifli eğlenceli zamanlar geçirip aynı zamanda bir enstrüman öğrenmek istiyorsanız sizleri Espas Sanat ailesinde görmekten mutluluk duyacağız. Uygun Çello kursu fiyatları ile İzmir‘de hizmet vermekte olan kursumuza Balçova, Urla, Seferihisar, Narlıdere, Güzelbahçe, İnciraltı, Güzelyalı Hatay, Karabağlar ve Konak’tan kolayca ulaşabilirsiniz. %100 memnuniyet ve öğrenme garantisi ile sizden istediğimiz tek konu istek! Eğer gerekli zamanı ayırabilir ve özveri gösterirseniz kesinlikle çello çalabilirsiniz.


Çello öğrenmek ne kadar sürer diye düşünmeyin!

Çello Kursu

Çello Kursu

Alanında uzman eğitmen kadromuz ile siz de başarıyı kısa sürede yakalayabilirsiniz. Düzenli ve disiplinli bir çalışma ile 3 aydan itibaren çello da güzel bir seviyeye gelebilirsiniz.

Müzik ruhumuzun gıdasıdır. Bu sözün ortaya çıkmasında, belki de müzikten aldığımız haz etkilidir. Müziğin verdiği hazdan bahsederken klasik müzikten söz etmemek olmaz çünkü klasik dönemin müziği yüzyıllardır insanlar tarafından dinlenmekte, orkestralar tarafın çalınmakta ve dinleyenlere zevk vermektedir. Bir orkestranın en önemli müzik aletlerinden birisi de tartışmasız bir şekilde çellodur. Çello sesi en güzel seslerden biridir.

Bağlılık ve Asaletin Müzik Aleti Çello Kursu İzmir

Dört telli ve yaylı bir çalgı olan çello yüzyıllardır değişmeden, popüler bir şekilde çalınmaktadır. Tabii, günümüzde pek çok farklı müzik türünde kullanılmaktadır ve içine girdiği parçaya çok şey katmaktadır. Kontrbas ve keman arasında bir aralıkta olarak tanımlayabileceğimiz bu enstrüman hem hüzünlü, hem de neşeli parçalarda başarılı bir şekilde performans gösterebilmektedir.

Dört telli bir alet olan çello perdesiz bir klavyeye sahiptir. Gövde kısmı yere temas ederek ve dikey bir pozisyonda tutularak çalınır. Yaylı olarak çalınır ancak yerine göre parmak da kullanılabilir.


Espas Sanat’ın kişiye özel gerçekleşen dersleri ve müfredatı ile çello çalmak gerçekten çok kolay 

Her müzik aletinde olduğu gibi çello da vakit isteyen ve öğrenmek için çok fazla pratik yapılması gereken bir enstrümandır. Ayrıca perdesiz bir klavyeye sahip olması nota yerleri için ve klavye kullanımı için fazladan çalışma isteyebilir ancak bu çellonun çok zor bir çalgı olduğu, asla öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Çello çalmaya istekliyseniz ve çalışmak istiyorsanız, çello çalmayı siz de öğrenebilirsiniz.


Çello kursu hakkında sık sorulan sorular

Çello Kursu

Çello Kursu

   • Çello derslerinde pratik eğitim ve teorik eğitim birlikte mi veriliyor ?

  İzmir Balçova Çello Kursu size bu konuda yardımcı olabilir. Çello eğitmenlerimiz seviyenize göre sizin için çalışmalar hazırlar, müzik teorisi bilgileri verir ve gelişmeniz doğrultusunda size parçalar öğretir. Çello arşe tutuşu ve çello akordu nasıl yapılır diye düşünmeyin, hepsi kursumuz kapsamında öğretilir.

   • Kişiye özel müfredat nasıl gerçekleşiyor ?

 Kişiye özel müfredat sizin çalmak istediğiniz parçalar doğrultusunda ilerleyen bir süreçtir.Bu şekilde profesyonel bir çello dersinden, eğlenerek ve gelişerek çello eğitimi alırsınız. Tek başınıza öğrenmeye çabalamanız durumunda edinebileceğiniz bazı yanlışlardan da korunmuş olarak, daha iyi bir müzisyen olma yolunda yürürsünüz.

   • Her seviyeye uygun çello dersleriniz var mı ?

  Çello kursu İzmir sadece başlangıç seviyesi için gelenlere özel değildir. Her seviyeden kişi çalışını geliştirmek için kursumuza katılabilir. Kursumuzun deneme dersleri ücretsizdir. Herhangi bir ücret ödemeden çello deneme dersine katılıp, aklınızdaki soruların cevaplarını ücretsiz deneme dersinde bulabilirsiniz.

   • Çello almadan çello kursuna gelmek doğru mu ?

 Yeni başlayanların hemen çello almasına gerek yoktur. Çünkü çello kursumuzda çellolar bulunmaktadır. Bunları kullanarak derslere katılabilirsiniz. Ayrıca bunlarla pratik yapabilirsiniz. Daha sonra kendi çellonuzu almak isterseniz de eğitmenlerimiz size nasıl bir çello almanız konusunda her türlü yardımda bulunacaktır.

   • Başlangıç çello fiyatları nelerdir ?

–  Çelloya güzel ve dikkatli bakılması gerekir çünkü ağaçtan yapılmıştır ve herhangi bir bozulma sesini de etkileyecektir. Ayrıca çelloların kalitesi arttıkça fiyatı da artmaktadır. Çelloya yeni başladıysanız çok büyük paralar harcamanıza gerek yoktur. Orta seviyenin biraz altında bir çello sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır.

   • Çello başlama yaşı nedir ?

–  Çello kursu İzmir ’e katılmak için yaşınızla ilgili hiçbir tereddütte bulunmanıza gerek yoktur. Yetişkin insanlar da müzik aleti çalmayı öğrenebilmektedir. Yeteneksiz olduğunuzu düşünmeniz anlamsız. Denemeden bunu bilemezsiniz. Tek yapmanız gereken sanat merkezimize gelmek ücretsiz olarak tanışma dersine katılmak ve bizim size vereceğimiz çelloyu kullanmak. Gördüğünüz gibi kaybedecek hiçbir şeyiniz yok.

İstediğiniz zaman çello kursumuzu ziyaret edip, kafanızdaki soruları sorabilir veya viyolonsel dersine başlayabilirsiniz. Telefon üzerinden de bize ulaşabilirsiniz. Çello kursumuz her gün açıktır. Başaramayacağınızı düşünmeyin ve gelip ücretsiz olarak deneme derslerine katılın. İstekli iseniz ve disiplinli bir şekilde çalışırsanız başaramamanız için hiçbir sebep yoktur.

0507 95 96 333 numaralı telefonumuzdan daha detaylı bilgi alabilir, ücretsiz deneme dersi için randevu alabilirsiniz.