Sizi ritmin efendisi yapacak olan müzik aleti olan bateri çalmanın tam zamanı ! Hayallerinizi ertelemeden bugün kendiniz için bir adım atın ve dilediğiniz parçaya eşlik etmenin tadını çıkarın. Yapabilir miyim demeyin ! Bateri kursu İzmir ‘de ücretsiz deneme dersleri tam da bunun için, çünkü denemeden bilemezsiniz. Bu yazımızın içeriği boyunca aşağıdaki konu başlıklarının cevaplarını bulacaksınız ;

  • Bateri dersleri hakkında genel bilgi
  • Dijital ve akustik bateri alımlarınız için Espas Sanat evinin anlaşmalı olduğu müzik marketler tarafından sizlere sağlanan özel indirimler
  • Evde bateri olmadan bateri çalışabilir mi ?
  • Bateri hakkında sık sorulan sorular

Tarih boyunca insanların müzik yaptığı vurmalı çalgıların en modern hali ve müziğin vazgeçilmez enstrümanı. Siz de şarkılara temponuzla eşlik etmek, enerjinizi müziğe yansıtmak ve ritmin efendisi olmak istiyorsanız İzmir bateri dersi için Espas Sanat ’a gelebilirsiniz.

bateri-kursu-balçovaBateri Kursu İzmir, geniş bir yaş aralığına hizmet vererek her yaştan bateri sever için eğitim veriyor. Haftanın 7 günü boyunca aralıksız hizmet vermekte olan bateri kursunda ayrıca akustik bateri ve dijital bateri satışlı uygun fiyatlı olarak yapılarak herkesin evinde bir bateri olması da sağlanmakta! Bateri çalmak konusunda aklınıza takılan tüm sorular için ücretsiz deneme derslerimize gelerek hem bateri çalmayı deneyebilir hem de bateri dersleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz, bunun için tek yapmanız gereken İzmir Bateri Kursu‘nu aramanız veya mail atmanız.

Uygun bateri kursu fiyatları ile sizlere bu hizmeti Balçova‘da sağlıyoruz.Eğer bu enstrümana ilgi duyuyorsanız yapmanız gereken kursumuza katılmak . Hocalarımızdan alacağınız dersler ile kısa sürede bu enstrümanı çalmaya başlayabilirsiniz.Bateri kursu Balçova olarak sizleri sanat evimize bekliyoruz.

Bateri kursu arayanlar için Karabağlar’dan, Narlıdere’den, Hatay’dan, Gaziemir’den kolay kısacası İzmir’in her yerinden rahat ulaşım sizleri bekliyor.

Bateri kursu İzmir için neden Espas Sanat’ı tercih etmeliyim ?

Bateri Kursu

Bateri Kursu

Espas Sanat öğretirken eğlendirmeyi amaç edinmiş bir eğitim anlayışına sahiptir. Burada alacağınız bateri derslerinde hem eğlenip hem de bateri çalmayı öğrenebilirsiniz. Sadece stres atmak ve sosyalleşmek için de gelebileceğiniz sıcak bir aile olan Espas Sanat İzmir Balçova’da yer almaktadır.

Bateri Kursu İzmir ‘le Yerinizde Duramayacaksınız!

Bateri dediğimizde aklımıza ilk gelen ritmdir. Ritm tüm şarkılarda var olan kimi zaman hızlı kimi zaman yavaş seyreden bir kavramdır. Bateri şarkılarda ritmi oluşturur ve şarkının metronomudur.

İzmir’in Her Semtinden Rahatlıkla Gelinebilecek Bir Bateri Kursu

Müzik, yaşayan tüm varlıklar için bir ihtiyaçtır çünkü bir yandan sosyalleşmeyi sağlarken diğer yandan da ruhu doyurmaktadır. Müzik dinlerken çoğu zaman rahatlarız ve bu durum hoşumuza gider. Kimi zamansa kendimizden geçeriz. Şunu söylemek lazım ki kişi bir müzik aleti çalıyorsa, bu haz daha da fazladır çünkü kişinin duyduğu müzik kendi elleri tarafından üretilmektedir. Bu noktada bir enstrüman çalan kişinin kendinden geçmesinin daha olası olduğu bir müzik aleti olan davul ya da bateriden bahsetmek lazım.

Bateri Kursu

Bateri Kursu

Bateriyi diğer enstrümanlardan ayıran en önemli özelliği parçaya hükmetmesidir çünkü neredeyse müziğin bütün ritmini elinde tutmaktadır. Bateri, genellikle bir grup enstrümanı olarak kullanılır, yani diğer enstrümanların yanında ritm tutar ancak solo enstrümanı olarak da kullanılabilmektedir. Pek çok başarılı davulcunun solo gösterileri mevcuttur.

Davul çalan birisi iseniz veya davula başlamayı düşünen birisiyseniz düzenli çalışmanın ve pratik yapmanın bu müzik aleti için çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Disiplinli bir şekilde çalışmadan davulda başarılı olmanız ve kendini geliştirmeniz tıpkı diğer müzik aletlerinde olduğu gibi çok zordur.

Bunun yanında sağlıklı bir gelişim için bateri kursu almayı da düşünmelisiniz. İzmir Balçova Bateri Kursu yetkin davul eğitmenleri ile size her seviyede yardımcı olabilir ve kendinizi geliştirmenizi sağlayabilir. Doğru bir eğitmenden bateri dersi almak sizin için oldukça iyi olacaktır çünkü eğitmenler sizin seviyenizi sürekli gözleyerek seviyenize göre çalışmalar önerebilir ve tekniğinizi ileri taşıyabilir. Bu şekilde hem eğitmeninizin tavsiyeleri ile daha düzenli bir şekilde çalışarak hızla gelişebilir hem de eğlenerek öğrenebilirsiniz.

Biraz da bateriyi tanıyalım

Bateri Kursu

Bateri Kursu

Bateri seti pek çok davul ve zilden oluşur. Bunların sayıları ve yapıları değişebilir. Her davulcu kendi tarzına göre bunların çeşitlerini ve yerlerini değiştirebilmektedir ancak standart bir sette sağ ayak ile kontrol edilen bir kick davul, bir trampet, bir hi-hat zil (bu zil trampetin solunda bulunur ve aynı zamanda sol ayağın ulaşabileceği bir pedalla kontrol edilerek açılıp kapatılabilir), tomlar ve birtakım ziller bulunur. Dediğimiz gibi bunların sayıları değişkendir ve pek çok farklı türde zil ve davul bulunmaktadır.

Ayrıca elektronik davullar da bulunmaktadır. Bu davullarda elektronik parçalara baget ile vurarak amfiden veya kulaklıktan ses alınabilmektedir. Elektronik davullar genellikle 7-10 parça arasında olur ancak bu parçalara çok farklı sesler atayabildiğiniz için ses yelpazesi geniştir ve akustik davulun yüksek sesine sahip değildir. Bu nedenle evde çalışmak için biraz daha müsaittir.

Eğer Balçova‘da davul eğitimi almak istiyorsanız ve eve davul alma imkânınız yoksa endişelenmenize gerek yok. İzmir Balçova Bateri Kursu’nda ücretsiz olarak derslerden sonra davul ile pratik yapabilirsiniz. Daha sonra evinizde de bir davul olmasını istiyorsanız ama sesinden çekiniyorsanız bir elektronik davul alabilirsiniz. Bateri kursumuz sadece başlangıç seviyesi için değildir. Her seviyeden davulcu bateri derslerimize katılabilir ve kendini geliştirebilir.

Kendinizi geliştirmek daha teknik bilgiler öğrenmek istiyorsanız, İzmir Balçova’daki bateri kursumuzu ziyaret ederek yardım alabilir ve eğitime başlayabilirsiniz.

Bateri kursu hakkında sık sorulan sorular
  • Bateri çalmak zor mudur ?

–  Bateri çalması oldukça kolay bir müzik aleti demek mümkün olmasa da kendi ritmini yakalayan herkes için bateri çalmak çok kolaydır. Zamanında derslere katılmak ve çalışmaları düzenli tekrar etmekle kısa sürede bateri çalınabilir.

  • Bateri çalmanın yaşı var mıdır ?

–  Bateri çalmak için tek şart çocuklarda motor becerilerinin oturmaya başlamış olmasıdır. Çocuk yaştaki öğrencilerin motor becerileri ve müzik kulakları bateri dersleri sayesinde doğru şekilde geliştirilebilir. Yaklaşık 5 yaşından sonraki her yaşta doğru eğitim ile her yaştan kişiye bateri çalmak öğretilebilir.

  • Bateri dersleri kaç kişilik gerçekleşiyor ?

–  Bateri dersleri birebir verildiğinde daha verimli olmaktadır. Bu yüzden dersler birebir işlenecektir. Ders saatleri dışında istediğiniz vakit bateri kursu İzmir’e gelerek çalışabilirsiniz.

  • Ne kadar zamanda bateri çalmayı öğrenebilirim ?

–  Bu tamamen sizin ritim duygunuza ve konsantrasyonunuza bağlı olmakla birlikte, yapılan çalışmaların sık tekrarlanması ile bu süreyi kısaltmak elinizde. Bateri kursumuza düzenli geldiğiniz takdirde kısa sürelerde başlangıç seviyesini geçebilirsiniz. Orta seviyede bir parçayı 2-3 ay arasında kusursuz çalmaya başlayabilirsiniz.

  • Bateri sadece stres atmak için çalınır mı ?

–  Her müzik aleti gibi bateri de sizin kafanızı boşaltacak ve stresten uzaklaştıracaktır. Güçlü ses yapısı ve ritmin ana enstrümanı olduğu için sizi daha canlı ve enerji dolu hale getireceğini söyleyebiliriz. Bagetleri elinize aldığınız andan itibaren bambaşka bir dünyaya adım atarak gündelik hayatın stresinden arınacaksınız. Davula her vuruşunuzda hem müzik yapmanın hem de zihinsel olarak rahatlamanın keyfine varacaksınız.

Siz de hemen bateri kursu İzmir ile hayallerinizi gerçekleştirmek isterseniz 0536 328 25 83 numaralı telefonumuzu arayarak veya mesaj atarak ücretsiz deneme dersi randevusu alabilirsiniz.