Espas Sanat Blog

Sanatsal Paylaşımlar ve Haberler

Atatürk’ü Anmak ve Atatürk’ü Anlamak

atatu%cc%88rkHer 10 Kasım sabahı, ülkemizde öyle bir an yaşanır ki, herkesi etkileyen bir duygu akımı vardır o anda. Saatler durur ve herkes esas duruşta ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk‘ü anar. Her Kasımın 10’unda saat 9’u 5 geçe hayat durur ve sirenler duyulur. Peki yeterli mi Atatürk’ün yaptıklarını anlamak için, sabah 9:05’te yapılan bir dakikalık saygı duruşu, Ulu Önderin yaptıklarını anlamak için ? Espas Sanat Müzik Kursu İzmir olarak biz bugünkü yazımızı, Ulu Önderi anmak ve onu anlamak için hazırladık.

1881 de başlayan hayatı, babasını küçük yaşta kaybetmesiyle kendisini zor bir hayat mücadelesi beklediğinin sinyallerini vermişti. Ancak onun en büyük özelliği; inancı, mücadelesi ve çalışkanlığıydı. O yüzden onu hiç kimse ve hiçbir şey yolundan alıkoyamaz, mücadelesine karşı koyamazdı.

Halkımızın zor zamanlar geçirdiği savaş yıllarında, liderlik vasfı ile büyük bir milletin içindeki özgürlük duygusunu ayağa kaldırmayı başardı. Bu inanç ve bağımsızlık isteği, bu vatana şuanki topraklarını kazandırdı.

Atatürk‘ün yaptıklarını anlatırken, sadece ülkemizin toprak bütünlüğünün sağlamasındam bahsetmek, ona karşı yapılmış büyük bir ayıp olur. O sadece askeri zaferler elde eden bir komutan değil, yeni bir ülke yaratan bir mimar, halka özgürlüğünü veren bir siyasetçi ve devrimler yaratan bir kahramandır. Onu anlamak için, önce inkılaplarını, yaptıklarını anlamak gerekir.

Ulu önder çok şey yaptı bu ülke ve bu halk için. Onun için sadece 10 kasım sabahı saygı duruşunda bulunmak onu anmak olabilir ama onu anlamak için; kurduğu hayale, içindeki inanca ve hayallerine ortak olmak gerekir.

 

İletişim

Bizi çekinmeden arayıp bilgi alabilirsiniz!

Balçova, İzmir

info@espassanat.com
0507 133 95 10